WOŚP 2021 - pierwsze wyliczenia
Flickr/Senat RP, https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/
Autor Maria Glinka - 10 Stycznia 2021

Jurek Owsiak pochwalił się ile już zebrała WOŚP w 2021 r. Na finał jeszcze poczekamy

Z uwagi na pandemię Finał WOŚP 2021 odbędzie się w późniejszym terminie. Mimo tego na koncie Fundacji już pojawiły się ogromne sumy pieniędzy. Od dzisiaj można licytować także złote serduszka WOŚP. Tegoroczna akcja będzie różniła się od poprzednich.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile już uzbierano w ramach WOŚP 2021
  • W jaki sposób Fundacja zbiera pieniądze w czasie pandemii
  • Jakie sukcesy ma na koncie WOŚP

WOŚP 2021 inny, ale równie zaangażowany w pomoc potrzebującym

WOŚP 2021 również padł ofiarą koronawirusa. Z uwagi na wprowadzenie nowych obostrzeń w ramach kwarantanny narodowej 29. Finał WOŚP, planowany na 10 stycznia, został przesunięty na 31 stycznia 2021 r.

Mimo utrudnień Fundacja nie zwalnia tempa i ma na koncie pierwsze sukcesy. Już w grudniu 2020 r. udało się uzbierać ponad 1,2 mln zł w ramach WOŚP 2021. W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej szef Fundacji Jurek Owsiak przekazał, że datki wzrosły do poziomu aż 6 mln zł.

Onet podaje, że WOŚP 2021 będzie odbywał się na innych zasadach niż dotychczas. Z uwagi na trwającą pandemię zbiórki do są organizowane przede wszystkim poprzez portal siepomaga.pl, choć można kwestować również na ulicach.

Ile zarabia kasjerka w Biedronce? Polacy nie dowierzająIle zarabia kasjerka w Biedronce? Polacy nie dowierzająCzytaj dalej

Koronawirus uniemożliwił huczne obchody największej dobroczynnej akcji organizowanej w Polsce i wymusił radykalną zmianę programu. Część atrakcji została odwołana. - Jest nam bardzo przykro, że nie uda się przeprowadzić wszystkich wydarzeń, które mają już długą tradycję w Tarnowie i regionie. Od zawodów sportowych, zawodów motorowych, przez spacery Wędruj z psiakiem, mnóstwo wydarzeń dla dzieci, mnóstwo atrakcji, teatry, koncerty, światełko do nieba, których w tym roku nie będzie - oznajmiła przedstawicielka Tarnowskiego Sztabu WOŚP 2021.

Jak będzie wyglądał tegoroczny Finał? Gazeta Wyborcza podaje, że miejsce głównego sztabu pozostaje bez zmian. Każdy gość finałowego studia WOŚP 2021 na Placu Defilad będzie miał wykonany szybki test na koronawirusa jeszcze przed wejściem na antenę.

- Rozmawiamy też z artystami, którzy mieli zagrać 10 stycznia. Od zdecydowanej większości mamy już potwierdzenie, że będą z nami również 31 stycznia - przyznała rzeczniczka WOŚP Anna Orzech. Już za trzy tygodnie w ramach WOŚP 2021 usłyszymy przeboje m.in. Kwiatu Jabłoni, Piersi, Dżemu czy Voo Voo.

WOŚP 2021 zagra dla pacjentów laryngologii

„Finał z głową” to slogan, pod którym działa WOŚP 2021. TVN24 podaje, że pieniądze uzbierane w ramach akcji będą stanowiły wsparcie dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Prawdopodobnie część datków zostanie przekazana polskim szpitalom, aby wspomóc ich działania w trakcie pandemii.

Chcąc wziąć aktywny udział w WOŚP 2021, można zaangażować się w licytacje. Na uczestników czekają nie tylko wyjątkowe przedmioty od znanych osób, lecz także atrakcje. Na oficjalnej stronie aukcji WOŚP 2021 pojawiły się m.in. obiad z Marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim i zwiedzanie parlamentu, książka Roberta Biedronia „Nowy Rozdział”, wycieczka po prawdziwym studiu filmowym czy wizyta na planie serialu w towarzystwie Magdaleny Różdżki. Licytacje trwają do końca lutego.

WOŚP od lat jednoczy Polaków ku wyższym celom

Fundacja zgra w tym roku już po raz 29. W ramach poprzednich edycji WOŚP uzbierał ponad 1,3 mld zł i zakupił 65,2 tys. urządzeń, które wspierają różne dziedziny polskiej służby zdrowia. W 2020 r. udało się zgromadzić ponad 115,3 mln zł. Czy WOŚP 2021 pobije tę kwotę?

Akcja WOŚP ma charakter ponadnarodowy - od kilku lat zgłaszają się wolontariusze z najdalszych zakątków świata. W tegoroczną zbiórkę pieniędzy zaangażowało się aż 27 sztabów zagranicznych m.in. z Australii, Francji czy Meksyku. - Pokonaliśmy mnóstwo różnych przeciwności, aby zorganizować Sztaby, i nadal jesteśmy gotowi, jesteśmy w blokach startowych, aby zagrać i zbierać pieniądze, aby ratować zdrowie i życie Polaków - oświadczył Jurek Owsiak.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News