WOŚP zagra w innym terminie
eastnews/Jakub Kamiński
Autor Radosław Święcki - 17 Grudnia 2020

Ważna deklaracja WOŚP. Przyszłoroczna zbiórka w zupełnie innym terminie

Przyzwyczailiśmy się do tego, że niedługo po Nowym Roku odbywa sie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). W tym roku jednak jak ogłosił dyrygent Orkiestry Jurek Owsiak odbędzie się ona nie jak planowano 10 stycznia a w zupełnie innym terminie. Ma to związek z ogłoszeniem dziś przez ministra zdrowia narodowej kwarantanny.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy odbędzie się najbliższy finał WOŚP,
  • Z jakiego powodu Jurek Owsiak podjął przed laty podobną decyzję
  • Ile pieniędzy WOŚP zebrał podczas tegorocznego finału

WOŚP przesuwa termin finału

Inna Wielkanoc, inne Wszystkich Świętych, za chwilę inne Boże Narodzenie a potem Sylwester. Wszystko oczywiście z powodu pandemii koronawirusa, o której istnieniu w szczególny sposób przypominają wyjątkowe w roku chwile. Zmiany dotkną również Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy (WOŚP), której coroczny odbywający się w pierwszej połowie stycznia finał zawsze nijako przedłużał świąteczną atmosferę. W tym roku będzie jednak inaczej.

- Chciałbym wszystkim zakomunikować, że zmieniliśmy datę naszego finału. Będziemy grali ostatniego dnia stycznia - 31 stycznia – napisał w czwartek na Facebooku dyrygent WOŚP Jurek Owsiak.

Pierwotnie finał 29. edycji WOŚP miał się odbyć 10 stycznia. Przesunięcie terminu ma związek z ogłoszeniem dziś przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego „narodowej kwarantanny”, która rozpocznie się 28 grudnia i potrwa do 17 stycznia. Do tego czasu obowiązywać będą dotychczasowe obostrzenia, do których dołączy zamknięcie hoteli, ponowne zamknięcie galerii, a także zamknięcie stoków narciarskich.

W zamieszczonym na Facebooku wpisie Owsiak podkreślił, że Fundacja WOŚP była gotowa, aby zagrać 10 stycznia zarówno w Polsce jak i na świecie. - 1362 sztaby, mimo pandemii bardzo, bardzo wiele osób chciało z nami grać. Pokonaliśmy mnóstwo różnych przeciwności, aby zorganizować sztaby i nadal jesteśmy gotowi, jesteśmy w blokach startowych, aby zagrać i zbierać pieniądze, aby ratować zdrowie i życie Polaków – napisał szef WOŚP, dodając, że w tym momencie na jej koncie jest ponad 1 mln 174 tys. złotych.

Odnosząc się do zmiany terminu Owsiak przypomniał, że w przeszłości podobna sytuacja miała miejsce z festiwalem Woodstock w 1997 roku, kiedy należało przesunąć jego termin w związku z powodzią i ostatecznie, jak pisze dyrygent WOŚP wyszło to temu wydarzeniu na dobre (we wcześniejszych latach festiwal był organizowany w lipcu, przesunięto go wówczas na sierpień i od tamtej pory kolejne edycjE organizowane były już w tym miesiącu).

- Festiwal się odbył, mało tego, ten nowy termin okazał się bardzo dobry dla festiwalu. Jesteśmy tak skonstruowani, że bierzemy wszystkie przeciwności na klatę i natychmiast szukamy dobrych rozwiązań – podkreśla Owsiak.

W dalszej części wpisu szef WOŚP podkreślił, że 120 tys. wolontariuszy będzie robiło wszystko, aby hasło "Wygramy" było "nie tylko nadzieją, że wygramy z koronawirusem", ale "żeby to było hasło, które mówi o tym, że "dajemy sobie radę", że "grając z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy tworzymy społeczeństwo obywatelskie".

Owsiak o restrykcjach

Odnosząc się do restrykcji Owsiak podkreślił, że musimy, tak jak inne kraje, wziąć je na siebie. - Jeżeli chcemy się dobrze ustawić do tej skutecznej walki z koronawirusem, zróbmy to. Przetrzymajmy to. Ale 31 stycznia 2021 roku, ostatniego dnia stycznia 2021 roku będziemy znowu razem ze sobą. Już jesteśmy - nasze puszki stoją w bardzo wielu miejscach. Nasi wolontariusze są gotowi, aby zagrać po raz 29. – napisał Owsiak.

Warto przypomnieć, że organizowany od 1992 roku finał WOŚP przez pierwsze 9 lat organizowany był w pierwszą lub drugą niedzielę roku, zaś od 2002 roku odbywa sie on w drugą niedzielę roku pomiędzy 8 a 14 stycznia (wyjątkowo w 2017 roku odbył się w trzecią niedzielę roku – 15 stycznia).

W trakcie zorganizowanego w styczniu tego roku 28. finału WOŚP zebrano ponad 186 mln zł. Miejmy nadzieję, że przypadający w 2022 roku jubileuszowy 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już bez żadnych zakłóceń.

Ceny gazu do zmiany. Nowe taryfy od 2021 rokuCeny gazu do zmiany. Nowe taryfy od 2021 rokuCzytaj dalej

Artykuły polecane przez redakcję Biznesinfo:

  1. Pilny komunikat wielkiego polskiego banku. Lepiej się z nim zapoznaj, sprawa jest poważna
  2. Potężne wzrosty cen paliw. Z wycieczką na stację nie ma co zwlekać, będzie jeszcze drożej
  3. 66-latka znalazła na ulicy 10 tys. zł. Później policjantom opadły szczęki

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News