WOŚP
Marcin Gadomski/East News
Autor Maria Glinka - 5 Czerwca 2020

Popierasz WOŚP?

WOŚP popiera 79 proc. dorosłych Polaków – tak wynika z badania przeprowadzonego przez agencję Inquiry. Czy i ty jesteś zwolennikiem WOŚP?

WOŚP – licytacje i zbiórki pieniędzy na sprzęt medyczny

WOŚP – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to polska fundacja założona w 1993 r. m.in. przez Jerzego Owsiaka. Do jej najbardziej znanych działań należy „Finał WOŚP” – coroczna zbiórka pieniędzy na konkretny cel. Dzięki zebranym funduszom finansowane są specjalistyczne sprzęty medyczne. W 2020 r. udało się zgromadzić ponad 186 mln zł.

Zadziwiające słowa Niemców na temat działań polskiego rządu. Wielu Polaków może być zaskoczonychZadziwiające słowa Niemców na temat działań polskiego rządu. Wielu Polaków może być zaskoczonychCzytaj dalej

Zasięg działań WOŚP wykracza poza granice Polski - od kilku lat w Finale biorą udział także do zagraniczne sztaby WOŚP m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Kanadzie czy Australii.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Zadziwiający wyciek z najbliższego otoczenia Kaczyńskiego. Na Nowogrodzkiej robi się gorąco

Ponad 3/4 dorosłych Polaków popiera WOŚP

Z sondażu Inquiry wynika, że 79 proc. Polaków popiera WOŚP, a aktywnościom organizacji sprzeciwia się 11 proc. Zwolennicy zwracają uwagę na realną pomoc, jaką niesie WOŚP. Z kolei przeciwnicy mają wątpliwości co do rozliczania się Owsiaka z zebranych datków.

Coraz mniej samochodów premium na polskich drogach. Dane nie pozostawiają wątpliwościCoraz mniej samochodów premium na polskich drogach. Dane nie pozostawiają wątpliwościCzytaj dalej

Działalność fundacji Owsiaka przekonuje bardziej kobiety (84 proc.) niż mężczyzn (74 proc.). Nie bez znaczenia jest także wiek – 83 proc. osób w wieku powyżej 55 roku życia uznaje aktywności WOŚP za słuszne. Niższy, choć i tak wysoki odsetek poparcia jest obserwowany w grupach wiekowych 35-44 lata (75 proc.) i 25-34 lata (80 proc.) - podają wirtualnemedia.pl.

Czy i ty popierasz WOŚP?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal w Warszawie. W nocy zrobili tak samo jak w USA. Pomnik wielkiego Polaka zdewastowany
  2. Jak wyglądała ciąża w Auschwitz? Wstrząsające relacje z obozu koncentracyjnego
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News