Zdecydowana większość Polaków popiera WOŚP
Wikipedia/Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71940280
Autor Maria Glinka - 4 Grudnia 2020

Polacy wyjątkowo zgodni na temat WOŚP. Czy Ty też jesteś zwolennikiem fundacji Jurka Owsiaka?

WOŚP to jedna z najbardziej popularnych inicjatyw charytatywnych w Polsce. Ideę fundacji popiera blisko 80 proc. dorosłych Polaków, a 69 proc. obywateli jest dumnych, że akcja dobroczynna ma miejsce w naszym kraju. Jesteś wśród nich?

WOŚP - fundacja z misją

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) to organizacja pożytku publicznego, która podejmuje aktywności w zakresie ochrony zdrowia. Centrum jej zainteresowania pozostają przede wszystkim dzieci. WOŚP angażuje się także w promowanie profilaktyki zdrowotnej, a w ostatnim czasie – również w zwalczanie pandemii.

Urządzenie wciągnęło kartę i nie wydało pieniędzy. Co zrobić, gdy bankomat zatrzymuje kartę?Urządzenie wciągnęło kartę i nie wydało pieniędzy. Co zrobić, gdy bankomat zatrzymuje kartę?Czytaj dalej

Do najbardziej znanych inicjatyw fundacji należy organizowany rokrocznie Finał WOŚP. Jest to koncert muzyczny wraz z aukcjami, z których dochód jest przeznaczany na cel WOŚP wyznaczony w danym roku. W wielu polskich miastach i miejscowościach odbywa się także zbiórka pieniędzy, dzięki której fundacja jest w stanie zakupić niezbędny sprzęt medyczny. Sztaby WOŚP są organizowane także poza granicami Polski - w akcję angażuje się aż 136 państw m.in. Wielka Brytania, Meksyk, Tajlandia, Islandia czy Japonia.

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

  1. Od soboty zmiany dla kierowców. Mandat znika na dobre
  2. Oszuści znaleźli bardzo sprytny sposób. Można stracić wszystko
  3. Odebrał telefon ws. kwarantanny. Dostał rachunek na 17 tys. zł

WOŚP popiera większość Polaków bez względu na wiek i płeć

Idea pomagania innym, do której WOŚP zachęca Polaków już od 27 lat, cieszy się ogromnym uznaniem wśród obywateli. Sondaż agencji Inquiry wskazuje, że 79 proc. dorosłych Polaków popiera aktywności fundacji. Zdaniem 64 proc. ankietowanych fundacja jest najlepszą organizacją charytatywną w Polsce.

Wśród zwolenników WOŚP przeważają kobiety - aż 84 proc. wszystkich Polek pozytywnie ocenia działanie fundacji (mężczyźni – 74 proc.). Portal wirtualnemedia.pl przekazuje, że nieznaczne różnice są widoczne również w kontekście kryterium wieku. WOŚP cieszy się największym poparciem wśród osób powyżej 55. rż. (83 proc.). W pozostałych grupach wiekowych uznanie dla inicjatyw oscyluje między 75 proc. (grupa wiekowa 35-44 lata) a 80 proc. (grupa wiekowa 25-34 lata).

Jeden z największych polskich banków w ogromnych tarapatach. Klienci mają powody do niepokojuJeden z największych polskich banków w ogromnych tarapatach. Klienci mają powody do niepokojuCzytaj dalej

Co więcej, blisko połowa ankietowanych (48 proc.) przyznała, że miała okazję skorzystać ze sprzętu sfinansowanego przez WOŚP lub szansę taką otrzymał członek jego najbliższej rodziny. Co piąty respondent Inquiry przyznał, że nie zaangażował się w żaden sposób w 28. Finał WOŚP, który odbył się w styczniu 2020 r.

Najbliższy Finał ma zostać zorganizowany 10 stycznia 2021 r. Zamierzasz w nim uczestniczyć? Czy uważasz, że działania podejmowane przez fundację sprawiają, że rzeczywistość osób ciężko chorych zmienia się na lepsze?

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Nowa groźna odmiana grypy na Mazowszu. Próbki trafiły do laboratorium
  2. Kierowca zagapił się na autostradzie. VW Passat wbił się w TIR-a
  3. Bez zaświadczenia czeka surowa kara. Powołano system kontroli
  4. Sylwester 2020/21 bez pompy. Premier ujawnił obostrzenia
  5. Ile zarabia kasjer w Biedronce? Ujawniamy pensje w sieciówce
  6. Niewiarygodne, ile zarabia Piotr Żyła, nie mieści się w głowie
  7. Powalający przepis Ani Lewandowskiej na placki ziemniaczane
400 tys. odwiedzin w 4 miesiące. W ten weekend kontrola może dosięgnąć także ciebie400 tys. odwiedzin w 4 miesiące. W ten weekend kontrola może dosięgnąć także ciebieCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News