WOŚP zadeklarowało chęć pomocy w walce z koronawirusem
Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 PL , via Wikimedia Commons
Autor Wiktoria Pękalak - 3 Lutego 2021

WOŚP może wrócić jeszcze w tym roku. Owsiak rozmawiał już z ministrem zdrowia

WOŚP pomoże w walce z koronawirusem. Jurek Owsiak rozmawiał już z ministrem zdrowia i zadeklarował gotowość na zakup szczepionek, gdyby była komercyjna możliwość.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaką rolę WOŚP może odegrać w walce z koronawirusem
  • O czym Owsiak rozmawiał z ministrem zdrowia

WOŚP pomoże w walce z koronawirusem

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy miała swój 29. Finał w niedzielę 31 stycznia, a deklarowana suma, jaką zebrano to 127 495 626 złotych. Jednak nie jest to ostateczny wynik.

W dalszym ciągu bowiem trwają internetowe aukcje, a osoby, które chcą wesprzeć inicjatywę, mogą nadal wpłacać pieniądze na konto. W tym roku celem zbiórki jest zakup sprzętu laryngologicznego, otolaryngologicznego i diagnostyki głowy.

We wtorek w rozmowie w TVN 24 Owsiak został zapytany, czy nie miał pokusy, by zbiórkę przeznaczyć jednak na coś związanego z koronawirusem i czy utrzymuje propozycję pomocy przy szczepieniach Polaków. Owsiak odpowiedział, że rozmawiał już nawet o tym z ministrem zdrowia.

"Wszystkie ręce na pokład". Także te od WOŚP

- Spotkaliśmy się z nim na tydzień chyba przed finałem. Byłem ja i moja żona. Rozmawialiśmy, to była bardzo miła, bardzo rzeczowa rozmowa - przekazał Jurek Owsiak, stojący na czele WOŚP.

Mimo tarć między obozem władzy a Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, choć może bardziej jednak między władzą a Owsiakiem, rozmowa miała przebieg spokojny i rzeczowy. Minister zdrowia Adam Niedzielski miał też wówczas zadeklarować, że “wszystkie ręce na podkład”.

- Możemy pomóc. Problem jest w tym, że szczepionek nie ma. [...] Gdyby była komercyjna możliwość zdobycia szczepionek, to myślę, że tak, Fundacja by je kupiła, chociażby po to, by zaszczepić wszystkich nauczycieli, którzy są na pierwszej linii frontu - powiedział Owsiak.

Zgodnie z zapowiedziami rządu jeszcze sprzed 3 tygodni, nauczyciele mieli być zaszczepieni dopiero w kwietniu czy maju. Jednak kiedy pojawiła się szczepionka firmy AstraZeneca, która nie została do końca przebadana na seniorach, polski rząd zdecydował się na szczepienie nią ludzi w wieku 18-60 lat.

- Jeżeli jest takie rozwiązanie, to super - stwierdził - jesteśmy gotowi. Życie pisze scenariusz. [...] Jeżeli się okaże, że nasza pomoc jest potrzebna, to oczywiście będziemy reagowali - dodał.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News