An Air Force Airman sleeps inside a C-17 Globemaster III during a flight over an undisclosed location in support of Operation Freedom Sentinel. (U.S. Air Force photo illustration)
U.S. Air Force/health.mil
Autor Wiktoria Pękalak - 6 Października 2020

Nie możesz zasnąć? Wojskowi mają metodę, dzięki której zaśniesz w 2 minuty

Masz problemy z zasypianiem? Wojskowi mają na to receptę. Jakiś czas temu internet obiegła informacja o metodzie, którą praktykowali żołnierze. Dzięki ćwiczeniom potrafili zasnąć w niesamowicie krótkim czasie - dwóch minut.

Metoda wojskowych na zasypianie

Bezsenność jest problemem, z którym zmaga się coraz więcej Polaków. Stresująca praca, wiele godzin spędzonych przy komputerze i niezdrowy tryb życia w zdecydowanym stopniu przyczyniają się do spadku jakości snu. Na pomoc przychodzi metoda, z której korzystali wojskowi. Pozwala ona zasnąć w przeciągu dwóch minut. Opisaną ją w książce Sharon Ackman "Relax and Win: Championship Performance".

Unia Europejska podjęła zadziwiającą decyzję. W parlamencie zawrzałoUnia Europejska podjęła zadziwiającą decyzję. W parlamencie zawrzałoCzytaj dalej

“W pewnej lotniczej jednostce wojskowej opracowano metodę, która pozwala zasnąć zarówno w dzień, jak i w nocy, niezależnie od okoliczności, w dwie minuty. Po sześciu tygodniach praktykowania tej techniki 96 proc. pilotów z tej jednostki potrafiło zapaść w sen w ciągu dwóch minut, a nawet w krótszym czasie. Nawet po wypiciu kawy, nawet jeśli wokół panował hałas” - cytuje fragment Business Insider.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Odbierzesz telefon, powiesz jedno konkretne słowo i będzie po Tobie. Oszuści nie mają litości
2. Minister Zdrowia o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Gdzie mogą się pojawić?
3. W 2021 roku abonament jeszcze droższy. Lista zwolnionych z opłaty jest jednak długa

W czym tkwi sekret?

Aby zasnąć w rekordowo szybkim czasie wystarczy całkowicie oczyścić swój umysł. Wydaje się to banalne, ale wszyscy, którzy doświadczają problemów z zasypianiem wiedzą, że nie jest to takie łatwe. Aby sobie w tym pomóc radzi się, by rozluźnić mięśnie twarzy, następnie ramiona, klatki piersiowej i nóg, by osiągnąć stan relaksacji. Przez 10 kolejnych sekund powinno się usunąć z głowy wszystkie myśli, jeśli to się nie uda, należy powtarzać sobie w głowie "nie myśl, nie myśl".

Na dnie Odry znaleziono wielki skarb. Archeolodzy po prostu oniemieliNa dnie Odry znaleziono wielki skarb. Archeolodzy po prostu oniemieliCzytaj dalej

Autorka książki zapewnia, że skoro metoda okazała się skuteczna dla żołnierzy, którzy żyją w maksymalnym stresie i codziennie zmagają się z trudami wojny, powinna zadziałać u każdego.

O higienę snu warto dbać. Wiele osób wciąż nie docenia jak ważne jest, by sypiać odpowiednią ilość godzin. Przynajmniej pół godziny przed snem warto odłożyć wszystkie urządzenia emitujące światło, zwłaszcza niebieskie, które sprawia, że jesteśmy pobudzeni. Warto ostatnie minuty swojego dnia spędzić na relaksacji, odprężyć się w wannie, czy podczas wieczornego spaceru. Pomocne mogą być także melisa, melatonina, czy dziurawiec, które działają uspokajająco.

W czasie, gdy coraz częściej przechodzimy na pracę zdalną musimy pamiętać o tym, by nie pracować z łóżka. Higiena snu i pracy jest niezwykle ważna, a łóżko powinno kojarzyć się jedynie z odpoczynkiem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1500 plus dla tysięcy Polek i Polaków? Teraz to możliwe, ujawniono warunki
  2. Zamawiasz przejazdy przez aplikacje? Dziś wszystko się zmieni, wielu będzie niezadowolonych
  3. Czerwone i żółte strefy w Polsce. W ciągu kilku dni życie tutaj mocno się zmieni
  4. Rząd wprowadza nowe obostrzenia i politykę zero tolerancji. Bez maseczki tylko z zaświadczeniem
  5. Popularna sieciówka wprowadza sygnalizację świetlną. Chce tak zwiększyć dystans
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy
Już pewne, wiadomo ile wyniesie czternasta emerytura. Potwierdził sam ministerJuż pewne, wiadomo ile wyniesie czternasta emerytura. Potwierdził sam ministerCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News