Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 23.07.2020. 1. Warszawska Brygada Pancerna. Spotkanie z ochotnikami i zolnierzami odbywajacymi szkolenie w ramach sluzby przygotowawczej, z udzialem ministra obrony narodowej Mariusza Blaszczaka.
East News, Jakub Kamiński
Autor Kamila Jeziorska - 22 Października 2020

Amerykanie chcą przenieść do Polski kolejną dywizję. Ma ona opuścić Niemcy

Wojsko amerykańskie w Polsce stacjonuje już od dłuższego czasu. Prezydent Andrzej Duda podkreśla, że obecność wojsk amerykańskich w Polsce jest jednym z gwarantów bezpieczeństwa naszego kraju. Jak się okazuje, istnieje duża szansa, że liczebność amerykańskich wojaków zostanie zwiększona.

Wojsko amerykańskie obecne w Polsce od dłuższego czasu

Liczebność wojsk amerykańskich w Polsce wciąż rośnie. Przypomnijmy, że w sierpniu informowano o tym, że docelowo żołnierzy amerykańskich ma być stacjonować w Polsce, aż 5,5 tys., a nasz kraj na ten cel wyda 500 mln zł.

"Obecność wojsk amerykańskich w Polsce, oprócz korzyści związanych z bezpieczeństwem, niesie ze sobą także korzyści gospodarcze w postaci inwestycji w obiekty budowlane, nowe miejsca pracy czy wydatki na rynku lokalnym dokonywane przez żołnierzy amerykańskich", napisano wówczas w komunikacie.

Emerycie, nie musisz opłacać jednego z rachunków. Grono seniorów zwolnionych jest z opłatyEmerycie, nie musisz opłacać jednego z rachunków. Grono seniorów zwolnionych jest z opłatyCzytaj dalej

Rola wojsk amerykańskich podkreślana jest także przez Andrzeja Dudę. - Obecność żołnierzy USA w Polsce i ich wspólne z polskimi żołnierzami uczestnictwo w ćwiczeniach Defender-Europe 20 Plus jest znakiem przyjaźni polsko-amerykańskiej i amerykańskiej odpowiedzialności za pokój na świecie, mówił prezydent w trakcie kampanii prezydenckiej.

Polska od początku rządów Prawa i Sprawiedliwości mocno stawia na sojusz ze Stanami Zjednoczonymi. Co więcej, zdaniem naszych rządzących, wojska amerykańskie w Polsce są symbolem odpowiedzialności za utrzymanie pokoju w regionie.

DZISIAJ GRZEJE:

1. PKO BP apeluje do klientów. Fałszywi pracownicy banku mogą pozbawić cię wszystkich oszczędności
2. "Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę
3. Emerycie, nie musisz opłacać jednego z rachunków. Grono seniorów zwolnionych jest z opłaty

Szykują się wielkie zmiany w godzinach dla seniorów. Apelowano o nie od początkuSzykują się wielkie zmiany w godzinach dla seniorów. Apelowano o nie od początkuCzytaj dalej

Wojsko amerykańskie może zwiększyć swoją liczebność

Wojsko amerykańskie może jeszcze bardziej zwiększyć swoją liczebność w kraju poza letnimi ustaleniami. O takim rozwiązaniu poinformował minister obrony USA Mark Esper w trakcie wystąpienia dla think tanku Atlantic Council, podaje bankier.pl.

- Istnieje obecnie realna szansa, by przyjrzeć się umieszczeniu 2. pułku kawalerii, a przynajmniej jego części, w Polsce, dalej na wschód, co jest tym, czego oni (Polacy) chcą. Myślimy, że to ma sens. Myślę, że wiele państw NATO myśli też, że to by miało sens, powiedział.

Poznańska parafia opublikowała cennik na Wszystkich Świętych. Wierni nie kryją oburzeniaPoznańska parafia opublikowała cennik na Wszystkich Świętych. Wierni nie kryją oburzeniaCzytaj dalej

Dodał także, że poprzednia umowa między USA a Polską nie uwzględniała kluczowych kwestii takich, jak budżet czy trwałość sojuszu. Oczywiście wojska amerykańskie miałyby zostać przeniesione do Polski z Niemiec.

- To zdrowy rozsądek. Nie trzeba być Napoleonem czy MacArthurem, by spojrzeć na mapę i zdać sobie sprawę, że im dalej na wschód jesteś, tym bardziej możesz uspokoić sojuszników i partnerów na linii frontu, czy to na północnym wschodzie - państwa bałtyckie, na wschód od Niemiec - w Polsce, czy na południowym wschodzie nad Morzem Czarnym, w Bułgarii i Rumunii, cytuje słowa szefa Pentagonu bankier.pl.

Esper podkreślił także, że w wyniku rywalizacji z mocarstwami światowymi, USA chcą jak najszybciej eksportować nowe technologie na rynek europejski. Wszystko po to, aby zablokować rozwój Rosji na tym rynku.

Możesz stracić dostęp do konta. Skarbówka nie ustaje w działaniach, teraz masowo będzie blokować prywatne kontaMożesz stracić dostęp do konta. Skarbówka nie ustaje w działaniach, teraz masowo będzie blokować prywatne kontaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. "Apeluję: dbajcie o siebie"
  2. Mocne słowa ratowniczki do wszystkich osób nie noszących maseczek."Taki jesteś bohaterski? To zapraszam na SOR"
  3. Szykują się wielkie zmiany w godzinach dla seniorów. Apelowano o nie od początku
  4. Biedronka szykuje potężną niespodziankę. Będzie rozdawać vouchery na 20 złotych, musisz jednak być jednego dnia w sklepie
  5. Zwiększają dostawy maseczek i płynów do dezynfekcji. W jednej z największych sieci sklepów najprędzej je znajdziesz
  6. Tragedia z samego rana. Tajemnicza śmierć 35-letniego gwiazdora, pozostawił rodzinę, "jesteśmy w żałobie"
  7. Mikstura z ogórków kiszonych i czosnku ma piorunujące działanie. Przykra dolegliwość znika w klika chwil
To już pewne, nie zakryjesz nosa i ust, nie zostaniesz obsłużony w sklepie. Przyjęto kluczową poprawkęTo już pewne, nie zakryjesz nosa i ust, nie zostaniesz obsłużony w sklepie. Przyjęto kluczową poprawkęCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News