Wojsko otrzymało w ostatnim czasie znaczące podwyżki
Flickr/Piotr Drabik
Autor Radosław Święcki - 17 Kwietnia 2020

MON zdecydował się na podwyżki dla żołnierzy. Wielu z nich dostanie także bony na paliwo

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej otrzymają karty rabatowe na stacjach benzynowych – poinformował w Polskim Radiu minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Szef MON przypomniał również o podwyżkach, jakie resort przeznaczył dla zawodowych żołnierzy.

Wojsko z podwyżkami

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który gościł w czwartkowych „Sygnałach dnia” poinformował, że żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej mogą liczyć na bonusy w postaci paliwowych kart rabatowych na stacjach PKN Orlen.

- PKN Orlen przeznaczył dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, dla ochotników, bo to nie są żołnierze zawodowi, tylko ochotnicy, a więc to ludzie, którzy równolegle pracują, część swojego wolnego czasu poświęcają właśnie na taką aktywność, karty rabatowe na stacjach benzynowych – powiedział szef MON.

Brazylia ogłosiła, że znalazła lek na koronawirusa. Wkrótce ruszają testyBrazylia ogłosiła, że znalazła lek na koronawirusa. Wkrótce ruszają testyCzytaj dalej

Na uwagę prowadzącego rozmowę, że decyzja ta spotkała się z krytyką byłego szefa MON Tomasza Siemoniaka, zdaniem którego podobne bonusy powinny przysługiwać również lekarzom i pielęgniarkom, Błaszczak podkreślił, że są to „żołnierze ochotnicy, a nie zawodowcy”.

Szef MON przypomniał, że żołnierzy zawodowi mogli natomiast liczyć ze strony resortu na znaczące podwyżki.

Morawiecki zabrał głos w kwestii zamkniętych granic. Musimy uzbroić się w cierpliwośćMorawiecki zabrał głos w kwestii zamkniętych granic. Musimy uzbroić się w cierpliwośćCzytaj dalej

- Ja dbam o żołnierzy zawodowych, najwyższe w historii podwyżki w ubiegłym roku, w tym roku, można powiedzieć, że średnio o 1000 złotych wzrosło uposażenie żołnierza. To jest niewątpliwie niezwykle istotne, chodzi o zaangażowanie, chodzi o to, żeby żołnierze za dobrą służbę byli godnie wynagradzani – powiedział Błaszczak.

- Szczególnie dbałem o to, żeby wynagrodzenie żołnierzy rozpoczynających swoją służbę, było konkurencyjne na rynku, żeby podoficerowie, żeby szeregowi więcej zarabiali, żeby młodsi oficerowie więcej zarabiali. I to się udało – dodał.

Minister obrony poinformował również, że z koronawirusem walczy obecnie 9,5 tys. żołnierzy i pracowników wojska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Służby pilnie poszukują klientów Lidla. Robiłeś wtedy zakupy? Natychmiast zgłoś się do sanepidu
  2. Pandemia wirusa ma wiele skutków ubocznych. Jednym z nich są koszmary senne nawiedzające coraz więcej osób
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Uderzyła w Polsce "burza piaskowa". Porażające nagranie, eksperci mają złe wieści
Biedronka zachęca do nocnych zakupów. Sieć kusi promocjami po 22:00Biedronka zachęca do nocnych zakupów. Sieć kusi promocjami po 22:00Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News