Minister zdrowia poinformował o zaangażowaniu wojska w pilnowaniu łózek covidowych
pixabay.com/Maciej Bednarek
Autor Radosław Święcki - 3 Listopada 2020

Wojsko już nie tylko na ulicach, wejdą też do budynków. Minister zdrowia ujawnił plan

Wojsko już nie tylko na ulicach, ale też w szpitalach. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej o planach zaangażowania żołnierzy w pilnowanie łóżek covidowych. Szef resortu zdrowia zwróci się w tej sprawie do ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka.

Minister zdrowia o wsparciu wojska

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski nie poinformował o nowych obostrzeniach wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa, co nie znaczy, że podczas spotkania z dziennikarzami zabrakło ważnych informacji. Jedna z nich dotyczyła planów dotyczących wsparcia wojska, które pojawi się już nie tylko na ulicach, ale także w szpitalach.

Rząd planuje nowe obostrzenia. W pakiecie godzina policyjna i zamknięcie galeriiRząd planuje nowe obostrzenia. W pakiecie godzina policyjna i zamknięcie galeriiCzytaj dalej

Minister zdrowia podkreślił podczas konferencji, że niejednokrotnie mamy do czynienia "z pewnym niezrozumiałym ukrywaniem łóżek (dla chorych na COVID-19), które faktycznie są dostępne, a niekoniecznie dyrektor, czy kierujący jednostką chce tego pacjenta przyjmować". Stąd decyzja o zwróceniu się o wsparcie do wojska.

- Dlatego będziemy chcieli tutaj zastosować rozwiązanie takie bardziej obiektywne, poprosimy wojsko o wsparcie w zakresie administrowania informacją o wolnych łóżkach – powiedział cytowany przez RMF FM szef resortu zdrowia.

Niedzielski zapowiedział zwrócenie się do ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, by do każdego szpitala został skierowany żołnierz (armii operacyjnej bądź WOT), który będzie odpowiadał za aktualizowanie tego systemu.

Niespodziewana decyzja ministra zdrowia. Część Polaków zwolniona z obowiązku kwarantannyNiespodziewana decyzja ministra zdrowia. Część Polaków zwolniona z obowiązku kwarantannyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Waloryzacja emerytur 2021. Wiadomo już konkretnie na co mogą liczyć polscy emeryci. Będą zadowoleni?
<2. Nie wiedziała, że jest nagrywana, teraz Straż Miejska prosi o pomoc. Kobieta nie uszanowała symbolu Strajku Kobiet
3. Kolejny głos w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Gowin mówił już o ew. zmianach dotyczących niedziel handlowych

„Wojsko nie przejmuje szpitali”

Pytany o to jakie umocowanie prawne będą mieli żołnierze, którzy zostaną skierowani do szpitali w celu administrowania łóżkami covidowymi, Niedzielski podkreślił, że „wojsko nie przejmuje szpitali”.

- To jest pomoc, to nie jest żadne przejmowanie szpitali, to nie jest żaden scenariusz zarządzania komisarycznego. To nie jest ten model. Tu chodzi o wsparcie – powiedział minister zdrowia.

Od wtorku na wielu kierowców czeka nowy mandat. Karę rząd wprowadził dzisiaj w nocyOd wtorku na wielu kierowców czeka nowy mandat. Karę rząd wprowadził dzisiaj w nocyCzytaj dalej

Niedzielski przyznał, że wsparcie wojska to efekt potrzeb sygnalizowanych przez same szpitale, które miały trudności ze znalezieniem osób, które mogłyby uzupełniać dane dotyczące łóżek covidowych. - A my nie chcemy pozwolić na to, by takie zadania sprawowały osoby, które mogą sprawować opiekę nad pacjentami – podkreślił szef resortu zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 19 364 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wynik wysoki, ale nieco niższy od rekordów, jakie padły pod koniec ubiegłego tygodnia, gdy odnotowano blisko 22 tys. zakażeń. Odnosząc się do dzisiejszych danych, Niedzielski stwierdził, że wpisują się one „w trend spadku dynamiki”. Pandemia co prawda wzrasta, ale jak podkreślił minister zdrowia „wzrasta coraz wolniej”.

- Pojawia się szansa, pojawia się nadzieja na wyhamowanie pandemii, i teraz bardzo wiele zależy od nas, od naszej codziennej postawy, od tego czy będziemy pilnowali tych podstawowych zasad współżycia społecznego – powiedział Niedzielski.

Ogromna mobilizacja, już blisko 20 tys. Polaków dostało wezwania. Wiadomo kogo obowiązek nie dotyczyOgromna mobilizacja, już blisko 20 tys. Polaków dostało wezwania. Wiadomo kogo obowiązek nie dotyczyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jarosław Kaczyński nie ma wody. Ogromna awaria tuż przed jego domem, strumień leje się po chodniku
  2. Nowe ustalenia WHO. Kiedy koronawirus jest najgroźniejszy?
  3. Bolesne zderzenie z rzeczywistością. Przyszli emeryci będą pracować znacznie dłużej, złych wieści jest więcej
  4. Smutny koniec uwielbianego sklepu. Więcej już nie zrobimy w nim zakupów
  5. Zaproszą Cię do "biura" w kawiarni i namówią na budowę piramidy. Wziął się za nich UOKiK
  6. Wielka gwiazda Canal+ Sport przechodzi do największej konkurencji. Kibice nie mogą uwierzyć
  7. Upieczony chleb ma kwaśny posmak? Wszystko przez jeden błąd, który masowo popełniamy, winny popularny składnik
Smutny koniec uwielbianego sklepu. Więcej już nie zrobimy w nim zakupówSmutny koniec uwielbianego sklepu. Więcej już nie zrobimy w nim zakupówCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News