wojsko-pixabay-maciejbednarek
pixabay.com/Ready to ravee
Autor Stanisław Węgrowski - 2 Czerwca 2020

Wojsko przejmie bezrobotnych. 3 tys. zł za miesiąc szkolenia

Wojsko Polskie uruchamia szkolenia wojskowe dla rezerwistów oraz dla osób, dla których będzie to pierwszy kontakt z Wojskiem. Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że priorytetem są osoby, które trafiły na bezrobocie ze względu na pandemię koronawirusa.

Wojsko chce tych, którzy są na bezrobociu

Wojsko zamierza dalej wzmacniać swoje szeregi. Poza modernizacją wojska celem MON jest zwiększanie jego liczebności. Na mocy podpisanej przez Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej decyzji zgłoszenia ochotników, którzy w ostatnim czasie ze względu na epidemię koronawirusa trafiły na bezrobocie, będą traktowane priorytetowo. W trakcie ćwiczeń, rezerwiści i kandydaci na żołnierzy otrzymają pełne wyżywienie i będą kwaterowani na terenach jednostek.

Kontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grupKontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grupCzytaj dalej

Wojsko Polskie przeszkoli 20 tysięcy osób

Mariusz Błaszczak powiedział, że Wojsko jest przygotowane do tego, żeby przeszkolić 20 tys. osób. - Mam świadomość tego, że wirus spowodował utratę pracy, w związku z tym dziś podjąłem decyzję, aby wznowić szkolenie, zintensyfikować szkolenia wojskowe - powiedział cytowany biznes.radiozet.pl Mariusz Błaszczak. I podkreślił, że priorytet dotyczy osób, które są na bezrobociu z powodu koronawirusa.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Zatrważające doniesienia z polskiego miasta. Woda wdarła się do szpitala, koszmarna sytuacja

Szef MON przekazał, że w wojsku są dwie formy przeprowadzenia szkoleń. Pierwsza dotyczy rezerwistów - osoby, które odbyły zasadniczą służbę wojskową lub mają już przyznany stopień wojskowy mogą liczyć na miesięczne wynagrodzenie od 3,5 tysiąca złotych.

Wojsko zapłaci za szkolenie rekrutom

Druga forma jest skierowana do tych, którzy nigdy nie mieli styczności z wojskiem. Takie osoby będą odbywać swoje ćwiczenie w ramach tak zwanej służby przygotowawczej. Miesięczne wynagrodzenie wynosi w takim przypadku 1,2 tys. zł plus dodatkowe 2,6 tys. zł na zakończenie ćwiczeń. Dodatkowo uzyskają oni status żołnierza rezerwy i będą mogli starać się o zatrudnienie w Wojsku Polskim.

Ceny czereśni przyprawiają o zawrót głowy. Najbardziej luksusowy towar tego lata?Ceny czereśni przyprawiają o zawrót głowy. Najbardziej luksusowy towar tego lata?Czytaj dalej

- W stosunku do osób, które po raz pierwszy będą miały styczność z Wojskiem Polskim, liczymy na to, że postanowią związać swoją przyszłość zawodową czy to właśnie z wojskami operacyjnymi, czy też w formule służby terytorialnej (...) Jeśli nie, to też korzyści z tego procesu płyną do państwa polskiego, dlatego że większe grono obywateli naszego kraju będzie przeszkolonych - powiedział Mariusz Błaszczak, cytowany przez biznes.radiozet.pl.

Rekrutacje przeprowadzą wojskowe komendy uzupełnień i wojewódzkie sztaby wojskowe, a aktualne informacje o szkoleniach i rekrutacji będzie można znaleźć na stronach internetowych Wojska Polskiego i Ministerstwa Obrony Narodowej. Aktualnie w Wojsku Polskim służy 108 tys. żołnierzy zawodowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczny finał interwencji policji. Kobieta zastrzelona przez funkcjonariusza
  2. Polacy coraz częściej dochodzą swoich praw jako pacjenci. Niektóre historie sprawiają, że włos się jeży na głowie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Zdradzili, kiedy zniosą kolejny zakaz. Słowa szefa MSZ zaskakują
Nowy mandat w kodeksie wykroczeń. Policjanci ściągną z portfela nawet 1,5 tys. złNowy mandat w kodeksie wykroczeń. Policjanci ściągną z portfela nawet 1,5 tys. złCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News