Wojas i NATO nawiązały współpracę
Wikipedia/NATO Training Mission-Afghanistan, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27227617
Autor Maria Glinka - 13 Listopada 2020

Żołnierze NATO będą chodzić w polskich butach. Kontrakt już podpisany

Wojas nawiązał współpracę z NATO i zobowiązał się do dostarczenia obuwia dla żołnierzy do połowy przyszłego roku. To nie pierwsze tego typu wyzwanie dla Wojasa. Jednak tym razem transakcja opiewa na astronomiczną kwotę - ponad 24 mln zł.

Wojas wyposaży żołnierzy NATO

13 listopada Wojas przekazał w oficjalnym komunikacie, że podpisał kontrakt z NATO. Przedmiotem umowy jest wykonanie i dostawa butów bojowych dla Agencji Wsparcia i Zamówień NATO.

Wartość całego przedsięwzięcia opiewa na kwotę 6,4 mln dolarów (24,3 mln zł). Wojas zadeklarował, że procedura przekazywania obuwia rozpocznie się już w styczniu 2021 r. Ostatnia transza ma trafić do NATO 16 lipca 2021 r.

Kontrakt między Wojasem a NATO wpisuje się w standardowy kanon umów transakcyjnych. W treści znalazły się takie kwestie jak m.in. kary umowne, zabezpieczenia i okres gwarancji.

Porażające słowa posłanki o polskich lekarzach zaadresowane do Niemiec. Sam minister musiał interweniowaćPorażające słowa posłanki o polskich lekarzach zaadresowane do Niemiec. Sam minister musiał interweniowaćCzytaj dalej

Wojas podreperuje sytuację finansową dzięki NATO?

Zawarcie umowy z NATO może być początkiem dobrej passy dla Wojasa, który z uwagi na pandemię rejestruje dużo słabsze wyniki niż przed rokiem. Trudna kondycja finansowa polskiej firmy obuwniczej to pokłosie obostrzeń wprowadzanych przez polski rząd.

Najbardziej brzemienna w skutkach jest decyzja o zamknięciu galerii handlowych. Tysiące marek odzieżowych i obuwniczych, w tym Wojas, musiały zmierzyć się z tą sytuacją od 14 marca do 4 maja. Nie udało się uniknąć zamknięcia centrów handlowych również w trakcie drugiej fali koronawirusa. 7 listopada centra handlowe zostały ponownie zamknięte.

Mimo że w trakcie wakacji sklepy były otwarte to raport o wydatkach Polaków w 2020 r. przygotowany przez Pekao wskazuje, że w tym roku nie mieliśmy do czynienia z sezonowym wzrostem sprzedaży odzieży i obuwia.

Polacy odkryli wielkie złoża ropy i gazu. Wydobycie przyniesie potężne zyskiPolacy odkryli wielkie złoża ropy i gazu. Wydobycie przyniesie potężne zyskiCzytaj dalej

Brak wzmożonego zainteresowania zakupami wśród Polaków wpłynął negatywnie na finanse Wojasa. Portal money.pl podaje, że z uwagi na dotkliwe pandemiczne obostrzenia przychody firmy Wojas spadły we wrześniu o 27 proc. względem analogicznego miesiąca w 2019 r.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Za niecałe 2 miesiące wchodzi w życie nowa opłata. Wysokość rachunków po prostu nas dobije
2. Mariusz Czajka twierdzi, że był oszukany przez Marylę Rodowicz. Dziś przez pandemię nie ma za co żyć, pomoże mu inna artystka
3. Nowe 500 plus wypłacą na smartfona. Z wnioskiem trzeba się jednak pospieszyć

Kolejne ważne zlecenie dla firmy Wojas

Wojas to polskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Nowym Targu, które od 1990 r. produkuje i sprzedaje obuwie i drobną galanterię skórzaną. Wyposażenie żołnierzy NATO to nie pierwsze tego typu zlecenie – Wojas dostarcza buty dla administracji państwowej, wojska i leśnictwa.

Obecnie na terenie Polski, Słowacji, Czech i Białorusi Wojas posiada ok. 170 placówek. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Z kolei NATO (Organizacja Paktu Północnoatlantyckiego) to sojusz polityczno-wojskowy utworzy na mocy traktatu waszyngtońskiego z 1949 r. Obecnie w jego skład wchodzi 30 państw. Polska dołączyła do NATO w 1999 r. w ramach tzw. czwartego rozszerzenia.

Świetna wiadomość od PKO BP. Dotyczy nie tylko klientów największego banku w PolsceŚwietna wiadomość od PKO BP. Dotyczy nie tylko klientów największego banku w PolsceCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdzie młodzi imprezują w czasie pandemii? W Warszawie rośnie popularność nielegalnych klubów
  2. Ekspert wyjawił prawdę o testach na koronawirusa. W Polsce jest z nimi poważny problem
  3. Średnia emerytura w wysokości ponad 8 tys. zł na rękę. Nowa ustawa wywraca system do góry nogami
  4. Na kierowców czeka gigantyczna kara na 17 tys. zł. Wystarczy zapomnieć jednej rzeczy
  5. Czas masz tylko do końca listopada. Potem 300 zł przepadnie na dobre
  6. Sensacja w polskiej kadrze skoczków. W naszej drużynie wyrasta nowy lider, pokonał Stocha i Kubackiego
  7. Błyskawiczny sernik Oreo bez pieczenia. Zrobisz go w 15 minut, fani ciasteczek oszaleją ze słodkiego szczęścia
Burza po słowach wiceministra finansów. Przekonuje, że przez obostrzenia Polacy mają więcej pieniędzyBurza po słowach wiceministra finansów. Przekonuje, że przez obostrzenia Polacy mają więcej pieniędzyCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News