Wniosek o pożyczkę płynościoa
Flickr.com Arek Olek
Autor Konrad Karpiuk - 13 Lipca 2020

Rzadko można liczyć na tak duże pieniądze. Możesz załapać się na 500 tys. zł ze specjalnego funduszu

Można już złożyć wniosek o pożyczkę z zerowym oprocentowaniem na bieżące wydatki firmy. Do korzystania z unijnego wsparcia zachęca Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Pożyczki mają pomóc właścicielom firm, którzy z powodu COVID-19 znaleźli się w trudnej sytuacji.

Wniosek o finansowaną ze środków UE pożyczkę, mogą złożyć mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które negatywnie odczuły skutki pandemii koronawirusa. BGK oferuje bardzo korzystne dla pożyczkobiorcy warunki i nie wymaga wkładu własnego. Przedsiębiorca nie poniesie żadnych kosztów pożyczki i będzie miał sporo czasu na jej spłacenie.

Przedsiębiorcy mogą składać wniosek o Pożyczkę Płynnościową

Jak podaje portal Mam Biznes, Pożyczka Płynnościowa może być przeznaczona na działalność firmy. W jej ramach można opłacić rachunki związane z zobowiązaniami handlowymi, wynajmem, użytkowaniem infrastruktury, zakupić towary i półprodukty potrzebne do produkcji, płace personelu, składki ZUS, czy podatki. Jedynym warunkiem jest to, aby zobowiązania obejmowały działalność od początku 2020 roku.

Wniosek o pożyczkę należy złożyć do instytucji pośredniczącej, związanej umową z BGK. Pożyczka może wynieść nawet 500 tysięcy złotych. Na program przygotowano ogromny budżet wysokości 500 milionów złotych. Jak podaje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej dokładka środków dla pośredników finansowych jest zależna od szybkości oceny wniosków.

Kontrolki na desce rozdzielczej samochodu. Znasz znaczenie wszystkich?Kontrolki na desce rozdzielczej samochodu. Znasz znaczenie wszystkich?Czytaj dalej

Wiadomo już jakie są warunki udzielenia pożyczki

O pożyczkę mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy z dowolnego sektora. Organizujący pożyczkę Bank Gospodarstwa Krajowego podkreśla, że oprocentowanie wynosi 0%, a przedsiębiorca może ją spłacić nawet do 6 lat. Na każdą firmę przypada maksymalnie jedna pożyczka.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masowe obniżki w popularnej sieciówce. Aż 3000 produktów kupisz taniej
2. "Wiadomości" TVP znów nie odpuszczają. Alternatywna rzeczywistość, czy wydanie po wyborach?

Karencja w spłacie wynosi do 6 miesięcy od dnia uruchomienia pożyczki. W przypadku wakacji kredytowych możliwe jest wydłużenie okresu spłaty na 2 miesiące do roku, ale jedynie w pierwszych dwóch latach spłacania.

Mięso kupujesz na wagę? Już niedługo możesz się nieźle zdziwićMięso kupujesz na wagę? Już niedługo możesz się nieźle zdziwićCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wystarczyła chwila nieuwagi. Roczny chłopczyk wypadł z okna na 4 piętrze bloku.
  2. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Najlepsza od wielu lat wiadomość z polskich lasów. Elżbieta i Tomasz przekazali piorunujące wieści
Prawo jazdy możesz stracić łatwiej niż ci się zdaje. I nie będziesz mieć na to wpływuPrawo jazdy możesz stracić łatwiej niż ci się zdaje. I nie będziesz mieć na to wpływuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News