Włodzimierz Czarzasty o kolejnych organizacjach, które zasiliły lewicowy blok
Autor Przemysław Terlecki - 23 Lipca 2019

Blok lewicy rośnie. Kolejne formacje dołączają do koalicji

Włodzimierz Czarzasty, lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej, ujawnił w rozmowie z mediami, że do koalicji Razem, SLD i Wiosny dołączają kolejne organizacje. Tym samym lewicowy blok zawiązany w ubiegły czwartek rośnie w siłę.

Włodzimierz Czarzasty, stojący na czele Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w minionym tygodniu razem z Adrianem Zandbergiem z Razem oraz Robertem Biedroniem z Wiosny, utworzył lewicowy blok, który wystartuje wespół w wyborach parlamentarnych na jesieni. Już w piątek liderzy partii podczas konferencji prasowej przed Sejmem mówili o tym, że są otwarci na współpracę z wszelkimi organizacjami o lewicowych poglądach.

W sobotę do koalicji "Lewica" dołączyła Polska Partia Sojcalistyczna. Obecnie, jak przyznał Włodzimierz Czarzasty, prowadzi rozmowy z Unią Pracy, Inicjatywą Feministyczną, Kongresem Świeckości, Janem Śpiewakiem z ruchu Wolne Miasto Warszawa, zaś w środę, jak podaje Interia.pl, Czarzasty spotkać się ma z Martą Lempart ze Strajku Kobiet.

Biedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychBiedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychCzytaj dalej

Włodzimierz Czarzasty: "Nie wychodzę ze Złotej"

Lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej zaznaczył, że niemalże nie wychodzi ze Złotej, gdzie mieści się centrala SLD. Cały czas przychodzić mają bowiem do jego biura kolejne osoby, przedstawiciele organizacji, stowarzyszeń i partii, którzy mówią o tym że chcieliby dołączyć do lewicowego sojuszu utworzonego w ubiegłu czwartek. Czarzasty uchylił także co nieco rąbka tajemnicy na temat konkretów. Jak powiedział, na razie jest na etapie ustalania zasad współpracy z poszczególnymi organizacjami. Podsumował to słowami "jest ekstra".

Jest masa ludzi bardzo chętnych. Ja w ogóle nie wychodzę ze Złotej, bo co pół godziny ludzie przychodzą i indywidualnie, i stowarzyszenia, i partie. Naprawdę jest bardzo mocny przekaz. (...) Konkrety są takie, że ustalamy zasady współpracy i przystąpienia do porozumienia. Oni dają ludzi do sztabów, do zespołów programowych, do komisji, które powołaliśmy. Wszystko idzie super. Jest ekstra - oświadczył Czarzasty.

Czarzasty zapowiedział także, że już niebawem, bo w piątek lub poniedziałek, miejsce będzie miała konferencja prasowa, na której wystąpi więcej podmiotów, niż podczas ostatniej konferencji, gdzie mogliśmy zobaczyć liderów Razem, Wiosny i SLD.

Albo w piątek, albo w poniedziałek zrobimy następną konferencję, już z większą ilością podmiotów - podsumował przewodniczący Sojuszu.

Ich majątki idą w miliardy. Najbogatsze polskie rodzinyIch majątki idą w miliardy. Najbogatsze polskie rodzinyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykuł Kliknij ten przycisk Google News Trafisz na stronę Wiadomości Google, gdzie w prawym górnym rogu znajdziesz przycisk "Obserwuj". Kliknij go.