Włamanie
pixabay, geralt
Autor Komunikaty prasowe - 14 Października 2019

Włamał się do kontenera i został w nim zamknięty. Ze środka wyciągnęła go policja

Włamanie miało miejsce w warszawskim Rembertowie, gdzie policja zatrzymała podejrzanego o kradzież i wtargnięcie. Gdy pokrzywdzony zastał przestępcę w kontenerze budowlanym, uwięził go tam, uniemożliwiając mu ucieczkę i wezwał policję - poinformowała nadkom. Joanna Węgrzyniak, rzeczniczka prasowa Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII.

Podejrzany zatrzymany w kontenerze

Zdarzenie miało miejsce końcem ubiegłego tygodnia, na miejscu budowy przy ul. Chełmżyńskiej w Warszawie. Nadkomisarz Joanna Węgrzyniak przekazała: "Policjantów z komisariatu w Rembertowie wezwał mężczyzna, który przyznał, że zamknął w kontenerze włamywacza".

To nie pierwszy raz

Policja informuje, że to nie był pierwszy raz, kiedy doszło do przestępstwa, bowiem poszkodowany wcześniej już zanotował włamania i kradzieże na terenie budowy, jednak nie chciał ich na początku zgłaszać: "Początkowo nie chciał niczego zgłaszać. Kiedy jednak pojawił się na miejscu i zastał sprawcę w kontenerze, zamknął go tam i wezwał patrol" - portal Bankier.pl zacytował policjantkę.

Niemiecka prasa bezlitosna dla polskiej opozycji. Fala krytyki w niemieckich mediachNiemiecka prasa bezlitosna dla polskiej opozycji. Fala krytyki w niemieckich mediachCzytaj dalej

Postawiono cztery zarzuty

Schwytany na miejscu przestępstwa 29-latek został przetransportowany na komisariat. Zgromadzone dowody pozwoliły wykazać śledczym, że młody człowiek dopuścił się trzech kradzieży z włamaniem i jednej kradzieży. Funkcjonariuszka policji wymieniła łupy złodzieja: "Jego łupem padały między innymi, agregat prądotwórczy, przewody elektryczne, akumulatory". Mężczyzna dostał cztery zarzuty, za które grozi mu nawet 15 lat więzienia. Przestępstw dokonał w warunkach recydywy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Beata Kozidrak szczerze o 500 plus: ”Pewne pomysły są złe”
  6. Masz w domu banknot o nominale 1$? Dokładnie mu się przypatrz, bo może być warty fortunę

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News