wizzair-lotnisko-pexels-r-l
R L / Pexels
Autor Stanisław Węgrowski - 27 Lutego 2020

Loty do Włoch anulowane. Popularny przewoźnik odwołuje wszystkie połączenia

Wizzair zawiesza loty do Włoch. Od 10 marca do początku kwietnia przewoźnik nie będzie oferował lotów do Rzymu, Mediolanu, Bari i Katanii - informuje portal fly4free.pl. Ze względu na małe zainteresowanie loty zostały odwołane. Decyzja Wizzair to oczywiście konsekwencja rozprzestrzeniania się we Włoszech koronawirusa.

Wizzair odwołuje loty do Włoch

Węgierskie linie lotnicze Wizzair zdecydowały o zawieszeniu niektórych lotów do Włoch. Nie oznacza to, wszystkie loty zostały odwołane. Chodzi o połączenia z lotniskami w Rzymie, Mediolanie, Neapolu, Bolonii, Katanii oraz Bari. Przewoźnik chce je znacząco ograniczyć. Przy próbie rezerwacji lotów w okresie marzec-kwiecień pojawia się komunikat, że bilety zostały już wyprzedane. De facto oznacza to, że lot nie zostanie zrealizowany.

Wizzair nie ma klientów na loty do Włoch

Andras Rado, dyrektor ds. komunikacji Wizzair poinformował węgierske media, że odwołanie lotów jest spowodowane mały zainteresowaniem. Klienci, którzy już zakupili bilety, będą mogli przebukować bilety lub anulować podróż. Jednak nie będą mogli ubiegać się o dodatkowe odszkodowanie.

Dobre wieści dla dłużników, zadłużenia będą szybciej się przedawniać. Są też jednak pułapkiDobre wieści dla dłużników, zadłużenia będą szybciej się przedawniać. Są też jednak pułapkiCzytaj dalej

“Pasażerowie, których dotyczą zmiany w rozkładzie lotów, zostaną o tym poinformowani w okresie przynajmniej 15 dni przed planowanym wylotem. Będą mogli wybrać bezpłatną zmianę terminu lotu lub anulować podróż. W efekcie mogą otrzymać 100 proc. zwrotu wartości biletu na konto lub 120 procent wartości biletu na konto Wizz” - czytamy w komunikacie Wizzair.

Miałeś lot do 10 marca? Wizzair nie odpuści

Jak podaje portal fly4free.pl, bardziej poszkodowani są pasażerowie lotów do Włoch, które odbędą się w okresie do 10 marca. W ich sytuacji nie ma możliwości bezpłatnego anulowania rezerwacji - można to zrobić tylko na ogólnie dostępnych zasadach lub jeśli nie chce się lecieć - po prostu nie pojawiając się na lotnisku w dniu lotu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. W listopadzie zapłaciłbyś za niego 25 zł. Dzisiaj można go sprzedać za 40 razy tyle
2. Był twarzą TVP przez 25 lat, dziś nie ukrywa rozgoryczenia. "Niewyobrażalna paranoja"

Wizzair reaguje natychmiastowo na informacje rozprzestrzenianiu się koronawirusa we Włoszech. Tymczasem inny popularny tani przewoźnik, Ryanair, póki co utrzymuje dotychczasowy rozkład lotów, o czym poinformowano na stronie internetowej linii.

Koronawirus zbiera żniwa

Włochy to kraj z największą liczbą przypadków zarażenia koronawirusem w Europie. W czwartek rządowy komisarz ds. kryzysu Angelo Borrelli poinformował, że we Włoszech zmarło już 14 osób z powodu koronawirusa. Zakażonych jest 528 osób.

W listopadzie zapłaciłbyś za niego 25 zł. Dzisiaj można go sprzedać za 40 razy tyleW listopadzie zapłaciłbyś za niego 25 zł. Dzisiaj można go sprzedać za 40 razy tyleCzytaj dalej

Od wybuchu epidemii na całym świecie odnotowano ponad 80 tysięcy przypadków zapalenia płuc wywołanego przez koronawirus. Zmarły 2763 osoby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska miała kolizję. Jaguar uderzył w mercedesa w centrum Warszawy
  2. Została skierowana do psychiatry. Sama dowiedziała się, jak można wyleczyć jej nowotwór
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Nie żyje wyjątkowy podróżnik i łowca przygód. Jego książki czytały miliony, wielka strata
TOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonTOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News