wizy
Wikipedia/Paweł Kula, Sejm RP
Autor Paulina Musianek - 24 Września 2019

Polacy w końcu bez wiz do USA. Historyczny przełom w relacjach

Wizy do Stanów Zjednoczonych nie będą już dla Polaków potrzebne, potwierdził prezydent USA Donald Trump. Przy pomyślnej procedurze Polacy do Stanów udadzą się już za kilka miesięcy.

Wizy do USA dla Polaków zostaną zniesione

Wizy do Stanów Zjednoczonych dla Polaków najprawdopodobniej zostaną zlikwidowane. W końcu uzyskaliśmy odsetek odmów wydania wiz turystyczno-biznesowych do USA dla polskich obywateli spadła poniżej wymaganego poziomu 3% - dokładnie 2,8%. Stany Zjednoczone analizują dane dotyczące wiz właśnie teraz, ponieważ 30 września kończy się bieżący rok podatkowy. Donald Trump podczas spotkania z Andrzejem Dudą potwierdził, że wkrótce zostaniemy zaproszeni do programu bezwizowego.

- Jeśli chodzi o program visa waiver, już wszystko właściwie zostało zakończone. Za parę miesięcy uda nam się to doprowadzić do końca, jeżeli dane się potwierdzą - powiedział prezydent USA o sprawie zniesienia wiz dla Polaków. Podkreślił jednocześnie, że za parę miesięcy amerykańskiej administracji uda się doprowadzić procedurę do końca. - Ile lat czekaliście? - zapytał Trump. - 30? Nie sądziłem, że tak długo. Innym się nie udaje, Trumpowi się zawsze udaje - żartował.

Poważne zmiany w kodeksie pracy. Będą dotyczyć wszystkich pracującychPoważne zmiany w kodeksie pracy. Będą dotyczyć wszystkich pracującychCzytaj dalej

Kiedy wizy zostaną zniesione?

– Zniesienie wiz to kwestia nie dłuższa niż kilka miesięcy, być może perspektywa tegoroczna – powiedział we wtorek wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha pytany o termin zniesienia wiz do Stanów Zjednoczonych dla Polaków. - Więc ta perspektywa już jest naprawdę namacalna. Absolutnie nie sądzę, że to będzie aż do świąt Wielkiej Nocy. Myślę, że to będzie dużo wcześniej niż święta Wielkiej Nocy, jestem tutaj optymistą”.

Zaproszenie do programu bezwizowego visa waiver ma nastąpić w ciągu kilku miesięcy. Rozpocznie to procedurę administracyjną, która najczęściej trwa w okolicach 3-5 miesięcy. Po jej zakończeniu wizy przestają obowiązywać. Polacy będą mogli wjeżdzać na teren USA w celach turystycznych i biznesowych, bez konieczności posiadania wizy, na czas do 90 dni. Chodzi o taki rodzaj podróży, który dziś Polacy odbywają na podstawie wizy B1/B2.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Pies uratował noworodka. Stał się prawdziwym bohaterem

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News