Wigilia nie będzie wyglądała w tym roku tak samo
Pixabay/pixelia
Autor Wiktoria Pękalak - 23 Listopada 2020

Wigilia do 5 osób nowym pomysłem rządu? Polacy nie mają co liczyć na normalne święta?

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia są dla Polaków bardzo ważne. Dla wielu osób Wigilia miała być szansą na zobaczenie bliskich po niezwykle długim czasie rozłąki. Może się jednak okazać, że do spotkania z rodziną nie dojdzie, ponieważ projekt rozporządzenia zabrania organizowania świąt.

Wigilia do 5 osób

Wigilia w tym roku może nie wyglądać tak, jak do tej pory. Przygotowano bowiem nowy projekt rozporządzenia, który zabrania spotkań powyżej 5 osób do 27 grudnia, zatem do końca Świąt Bożego Narodzenia.

"Do dnia 27 grudnia 2020 r. zakazuje się organizowania imprez i spotkań od 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie" - czytamy w projekcie rozporządzenia, w którym oprócz zakazu organizowania spotkań znalazło się jeszcze kilka innych wytycznych, dotyczących m.in. przemieszczania się, podróżowania i wielu innych.

Zapis rozporządzenia nie dotyczy spotkań służbowych lub zawodowych, szkoleń lub egzaminów w ramach kształcenia w zawodach medycznych, konkursu na aplikację sędziowską i aplikację prokuratorską, egzaminów na biegłych rewidentów i doradców podatkowych, egzaminów przeprowadzanych w toku postępowania kwalifikacyjnego dla osób ubiegających się o nadanie uprawnień zawodowych w zakresie szacowania nieruchomości i innych.

Mimo że w projekcie nie padły konkretne słowa dotyczące zakazu organizowania Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia, to trudno jednak nie odebrać rozporządzenia jako właśnie takiego zakazu. Ponadto na długiej liście wyjątków, którą streściliśmy powyżej, nie znalazł się zapis dotyczący właśnie Świąt Bożego Narodzenia, co oznacza, że święta spędzimy w tym roku w bardzo małym gronie z najbliższą rodziną.

Polacy znaleźli sposób na zakupy w centrach handlowych. Wystarczyło zaproszeniePolacy znaleźli sposób na zakupy w centrach handlowych. Wystarczyło zaproszenieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jeden z ulubionych produktów Polaków srogo podrożeje. W sklepach czekają nas mocne podwyżki?
  2. "Ratują inną część ciała, bo na twarz już za późno". Ostre starcie na antenie Polsatu ws. Strajku Kobiet
  3. Właściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięcia

Na luzowanie obostrzeń będziemy musieli jeszcze poczekać

W sobotę odbyła się konferencja, podczas której premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan rządu na najbliższy miesiąc. Wiele osób liczyło na poluzowanie obostrzeń, tak się jednak nie stało.

Ze złymi wiadomościami musieli się zmierzyć przedstawiciele m.in. branży gastronomicznej i fitness, ponieważ rząd nie zdecydował się na poluzowanie nałożonych na nie restrykcji, tylko przedłużył je do 27 grudnia.

W dalszym ciągu w polskich szkołach obowiązywać ma praca zdalna, a ponadto tegoroczne ferie zimowe mają być skumulowane w jednym okresie - od 14 do 17 stycznia, co oznacza, że w tym roku wszelkie wyjazdy będą niezwykle trudne do zorganizowania.

Dobra wiadomość dotyczy jedynie centr handlowych, które już niedługo, bo od 28 listopada, przy zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych, będą ponownie otwarte.

- Zdecydowaliśmy, że od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym - powiedział podczas konferencji Mateusz Morawiecki.

VAT coraz mniej opłacalny. Państwo już na nim kokosów nie zarabiaVAT coraz mniej opłacalny. Państwo już na nim kokosów nie zarabiaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Policjanci zostali pilnie wezawni przed pomnik smoleński. Na reakcję było już za późno
  2. Tragiczny wypadek na S7. Przyjechał naprawić samochód znajomej, zginął pod kołami tira
  3. Żyją tylko z rent i emerytur, ale będą musieli zapłacić wysokie koszty sądowe. Gorzka przegrana z Biedronką
  4. Ile się zarabia na walkach Fame MMA? Krocie, jakich wielu się nie spodziewało
  5. Zakupy w Internecie nie bez haczyków. Jeśli nie zwrócisz uwagi na kilka rzeczy, dasz się złapać
  6. Adam Małysz przekazał niepokojące wiadomości na temat Kamila Stocha. Mógł dziś w ogóle nie wystąpić
  7. Najprostszy i najszybszy przepis na gołąbki po szwedzku. Robi się je w chwilę
Właściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięciaWłaściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięciaCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News