zabraknie wieprzowiny na Święta
Pixabay/RitaE
Autor Komunikaty prasowe - 27 Listopada 2019

Popularny przysmak mocno drożeje. Na Święta zabraknie go w wielu domach

Wieprzowina drożeje do tego stopnia, że według prognoz może jej zabraknąć na Święta Bożego Narodzenia. Sieci handlowe nie decydują się na zakup mięsa, po tak wysokich cenach, jakie są obecnie.

Wieprzowina rekordowo droga

Wieprzowina jest obecnie rekordowo droga, a jej ceny wciąż rosną. Przez rok cena żywca wieprzowego zwiększyła się o przeszło 35 proc., w połowie listopada cena kilograma tucznika wynosiła aż 5,65 zł. Sieci handlowe nie chcą składać zamówień po tak wysokich stawkach, co może skończyć się tym, że wieprzowiny zabraknie na Święta Bożego Narodzenia.

Wieprzowina za granicą równie kosztowna

Okazuje się, sprowadzanie wieprzowiny z zagranicy nie wchodzi w grę, gdyż tam ceny również idą w górę. Z powodu wykrycia ASF (afrykańskiego pomoru świń), ceny mięsa w Chinach wzrosły nawet o 200 procent. I nic nie wskazuje na to, by w przyszłym roku miało być lepiej. “Na ostateczną podwyżkę cen wieprzowiny w sklepach składa się wiele czynników jak np. problem z ASF, brak rąk do pracy, podwyżki cen za prąd i wodę” - podaje portal Superbiz.se.pl. Czyli trzeba mieć na uwadze, że podczas Wielkanocy wielu Polaków nie zakosztuje potraw z wieprzowiny.

Ile wieprzowiny je statystyczny Polak?

Przeciętny Kowalski spożywa rocznie niemal 38 kilogramów wieprzowiny oraz mniej więcej 25 kg drobiu. Najmniejszą popularnością cieszy się wołowina, której Polacy jedzą średnio jedynie około 2 kg na osobę.

Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiłaJak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiłaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Decyzja sądu ws. Jurka Owsiaka. Kwota i okoliczności powalają
  3. Nie żyje słynny aktor. Zmarł przed kamerami, miał 35 lat
  4. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  5. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  6. Seniorzy będą wściekli, 13. emerytura nie zostanie wypłacona tak, jak wszyscy myśleli. Wiadomo, dlaczego

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News