flaga Wielkiej Brytanii
Autor Kasper Starużyk - 23 Lipca 2019

Wielka Brytania wybrała nowego premiera

Były minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Boris Johnson został ogłoszony nowym liderem rządzącej w Londynie Partii Konserwatywnej, a co za tym idzie, to właśnie jemu przypadnie teraz teka premiera po ustępującej w środę Theresie May.

Za tym aby to Johnson objął stanowisko premiera głosowało 66,4% członków Partii Konserwatywnej, z której były szef MSZ się wywodzi. W wyborach wewnętrznych pokonał drugiego kandydata Jeremy'ego Hunta. Frekwencja wśród Konserwatystów wyniosła 87,4%, o czym informuje Onet. Boris Johnson od początku był faworytem tych wyborów, co czesto podkreślała prasa, a nawet buckmacherzy.

Boris Johnson premier Wielkiej Brytanii

Kontrowersyjny Boris Johnson, zwany często "brytyjskim Trumpem" spotka się jutro z królową Elżbietą II, gdzie zostanie poproszony o stworzenie nowego rządu. Nastąpi to po spotkaniu Obecnej jeszcze premier Theresy May z monarchinią. Ustępującą premier czeka jeszcze jutro ostatnie przemówienie.

Swoje nominacje na ministrów Boris Johnson ogłosi zapewne jutro wieczorem.

Następny artykuł Kliknij ten przycisk Google News Trafisz na stronę Wiadomości Google, gdzie w prawym górnym rogu znajdziesz przycisk "Obserwuj". Kliknij go.