Brexit - rasistowskie "święto"
(200201) -- BELFAST, Feb. 1, 2020 (Xinhua) -- Pro-Brexit supporters celebrate Brexit outside Stormont in east Belfast, Northern Ireland, Britain on Jan. 31, 2020. Britain officially left the European Union (EU) at 11 p.m. (2300 GMT) Friday, putting an end to its 47-year-long membership of the world's largest trading bloc. (Photo by Paul McErlane/Xinhua)
Autor Komunikaty prasowe - 3 Lutego 2020

Rasistowski atak na imigrantów po brexicie. Zabraniają Polakom mówić w ojczystym języku

Brexit stał się faktem. Na jego skutki nie musieliśmy długo czekać. Jednym z nich jest przykry incydent, który miał miejsce w Wielkiej Brytanii. Na budynku w Norwish pojawiła się rasistowska notka o zakazie rozmawiania w innym języku niż angielski. O sprawie donosi portal Gazeta.pl.

Brexit celebrowany w kontrowersyjny sposób

Brexit pewien jego zwolennik z Norwich celebrował w ramach kontrowersyjnego Happy Brexit Day. To tytuł słynnej notatki, która została skierowana do migrantów. Ci zostali potraktowani jak niebezpieczni intruzi, którzy mówią w swoim ojczystym języku. Sprawa pozostaje bulwersująca dla opinii publicznej.

W szokującej notatce, która została umieszczona na drzwiach jednego z budynków socjalnych w Norwich, czytamy: “Nie tolerujemy osób rozmawiających w mieszkaniach w języku innym niż angielski”, a więc niebezpiecznie mogą się czuć w Wielkiej Brytanii także Polacy, którzy są jedną z najliczniejszych mniejszości w kraju. Dalej pojawia się informacja o "skażeniu Wysp", podaje portal Gazeta.pl.

Ma 11 lat i milion złotych długu. Komornik zajął jej nawet rentęMa 11 lat i milion złotych długu. Komornik zajął jej nawet rentęCzytaj dalej

Niemile widziani?

Ulotki już zniknęły, a w miejsce nich pojawiły się inne tj. “Wszyscy są tu mile widziani”. Czy Wielka Brytania ma problem z rasizmem? Zdania są podzielone. Faktem jest, że przybysze z Europy Wschodniej są często celami nirwybrednych dowcipów o rasistowskim zabarwieniu. Najczęściej podejmowanym argumentem przez skrajnych prawicowych polityków jest zarzut o zabieranie etatów Brytyjczykom.

Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Czytaj dalej

Zmiany po Brexicie

Wielka Brytania pożegnała się z Unią Europejską, co wzbudziło zachwyt licznych eurosceptyków. Efekty Brexitu pojawią się jednak z czasem. Z początkiem 2021 r. zaczną obowiązywać nowe warunki współpracy między UE a Wielką Brytanią.

Obywatele RP mieszkający w Anglii muszą dokonywać rejestracji. 400 tys. osób nie złożyło jeszcze stosownych dokumentów. Może to spowodować, że Polacy zostaną zmuszeni do wyjazu z Wielkiej Brytanii.

Brexit

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tadeusz Rydzyk jest niewierzący? Padły przypuszczenia, które doprowadzą go do szału
  2. 6-letni Antoś przegrał walkę z chorobą. Wszystko zaczęło się od przeziębienia
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Polacy dostaną od banku nawet po 10 tysięcy złotych "na głowę". Jest tylko jeden warunek
Najdroższe wesela polskich gwiazd. Setki tysięcy wydawali na nie lekką rękąNajdroższe wesela polskich gwiazd. Setki tysięcy wydawali na nie lekką rękąCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News