Wiek emerytalny w Polsce wynosi 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 27 Listopada 2019

Emerytura najlepiej od początku 2020 roku. Dostaniesz dodatkowe 1200 zł

Wiek emerytalny już niedługo osiągnie wielu seniorów. Zapewne dużo osób zastanawia się, czy przejść na emeryturę już teraz czy może dłużej pracować. Kiedy jest na to dobry moment? Warto pamiętać, że aby otrzymać trzynastkę, trzeba mieć prawa do emerytury lub renty.

Wiek emerytalny - kiedy przejść na emeryturę?

Wiek emerytalny wynosi obecnie 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Ten wiek zapewne osiągnęło niedawno wielu seniorów, bądź osiągnie już niedługo. Takie osoby w większości jeszcze pracują zastanawiają się na pewno, kiedy wybrać się na emeryturę. Wydaje się, że warto to zrobić wtedy, gdy jest szansa na wypłacenie trzynastki. Dlaczego? Jak podaje fakt.pl, aby otrzymać dodatkowe świadczenie trzeba mieć prawo do wypłaty emerytury lub renty. Tak było w 2019 roku i jest wielce prawdopodobne, że taki przepis będzie obowiązywał także w tym roku.

Wielkie zmiany w mandatach. Zamiast wyzerować punkty, zabiorą prawkoWielkie zmiany w mandatach. Zamiast wyzerować punkty, zabiorą prawkoCzytaj dalej

Trzynastka na wiosnę

Niedawno w wywiadzie dla RMF FM premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd chce, aby trzynastki były wypłacane od kwietnia przyszłego roku i będzie się starać, aby doszło do tego jak najszybciej. - Może będzie przyspieszenie. W zeszłym roku "trzynastka" była w maju, teraz planujemy na maj albo na kwiecień. Jeszcze o tym decydujemy - mówił cytowany przez finanse.wp.pl Mateusz Morawiecki w radiu RMF FM.

Wydaje się, że początek 2020 roku to dobry moment, aby przejść w stan zawodowego spoczynku. Dzięki temu seniorzy mają szansę na dodatkowe świadczenie. - Dlatego warto rozważyć przejście na emeryturę właśnie w pierwszych miesiącach nowego roku, tak by nie stracić już na starcie dodatkowych 1200 zł brutto - radzi na łamach “Faktu” dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.

Trzynasta emerytura i renta po raz pierwszy została wypłacona w tym roku. Dodatkowe jednorazowe świadczenie w wysokości emerytury minimalnej seniorzy dostawali w kwocie 888 zł netto. W przyszłym roku będzie to większa kwota. Ze względu na waloryzację kwota zostanie podniesiona do 958 zł na rękę. W przyszłym roku trzynastka ma wynosić 1200 zł brutto, czyli ok. 1 tys. zł.

Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiłaJak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiłaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Decyzja sądu ws. Jurka Owsiaka. Kwota i okoliczności powalają
  2. Dziewczynka na zdjęciu sprzed 121 lat poraziła internatów. Zauważyli w jej wyglądzie niezwykłą rzecz
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Seniorzy będą wściekli, 13. emerytura nie zostanie wypłacona tak jak wszyscy myśleli. Wiadomo, dlaczego

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News