emeryci-pixabay-pasja1000
Obraz pasja1000 z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 20 Maja 2020

Trzaskowski zdecydowanie o wieku emerytalnym. Nowy kandydat na prezydenta zajął odważne stanowisko

Wiek emerytalny nie powinien być podwyższany - uważa kandydat KO na prezydenta Polski Rafał Trzaskowski. Zdaniem prezydenta Warszawy ludzie powinni mieć możliwość dokonania wyboru czy chcą przejść na emeryturę po osiągnięciu wieku emerytalnego, czy będą pracować dłużej, aby mieć wyższą emeryturę.

Wiek emerytalny nie powinien zostać podniesiony

Gościem audycji w radiu TOK FM był obecny prezydent Warszawy i kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski Rafał Trzaskowski. Zapytany przez dziennikarkę o to, czy jako prezydent RP podpisałby ustawę, która podwyższałaby wiek emerytalny, Rafał Trzaskowski odpowiedział, że na pewno by tego nie zrobił.

To system trzeba zmienić, nie wiek emerytalny

Dziennikarka zaznaczyła, że polskie społeczeństwo starzeje się w szybkim tempie i “nie stać nas na utrzymanie bardzo młodych emerytów". Rafał Trzaskowski podkreślił, że to nie wiek emerytalny jest problemem, ale system, jaki funkcjonuje w kraju.

Spore zmiany na półkach w Lidlu i Biedronce. Niektóre produkty trudniej dostępneSpore zmiany na półkach w Lidlu i Biedronce. Niektóre produkty trudniej dostępneCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów

- Kwestia wysokości emerytury musi być związana z tym, jak długo ktoś pracuje i tutaj nie należy wprowadzać tego typu rozwiązań, które ten wiek emerytalny będą podwyższać, tylko trzeba stworzyć taki system, że ludzie sami będą mogli dokonać wyboru i sami będą bardzo często chcieli po prostu pracować dłużej po to, żeby mieć większą emeryturę - powiedział Rafał Trzaskowski, cytowany przez BIP.

Rafał Trzaskowski: Będę bronił 500 plus

Prezydent Warszawy zdradził, że rozmawiał z wieloma seniorami, którzy deklarowali, że chcą pracować dłużej. Trzaskowski jeszcze raz podkreślił, jak ważne jest to, żeby ludzie mieli wybór w tej kwestii.

- Jeżeli to będzie ich decyzja, żeby pracować dłużej po to, żeby mieć większą emeryturę, to wtedy ten problem po prostu jasno zostanie rozwiązany i to powinien być wybór ludzi - mówił kandydat na prezydenta Polski w rozmowie z TOK FM.

Rafał Trzaskowski odpowiedział też na pytanie, czy jako prezydent podpisałby ustawę ograniczającą program 500 plus. Prezydent Warszawy stanowczo zaprzeczył i podkreślił znaczenie tego programu dla Polaków.

Kultowy produkt z PRL wróci na sklepowe półki w zupełnie nowym stylu. Fani nie mogą się już doczekaćKultowy produkt z PRL wróci na sklepowe półki w zupełnie nowym stylu. Fani nie mogą się już doczekaćCzytaj dalej

- 500 plus jest niesłychanie istotną częścią naszego systemu pomocy wszystkim, którzy w tej chwili sobie radzą trochę gorzej i będę go bronił - zapowiedział Rafał Trzaskowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Duży warszawski bank ma problemy. Czy klienci powinni się obawiać?
  2. Nikt nie wierzył, że może się im udać. Małżeństwo z zespołem Downa jest razem już 25 lat
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejny zakaz zniesiony jeszcze przed wakacjami? Minister Szumowski zabrał głos

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News