Wiek emerytalny znowu podniesiony? Nie da się tego wykluczyć
By MOs810 - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19074169
Autor Stanisław Węgrowski - 18 Listopada 2019

Wyższy wiek emerytalny może powrócić. "Trzeba go podnieść"

Wiek emerytalny powinien zostać podniesiony - uważa Bogdan Zdrojewski, senator Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem podwyższenie wieku emerytalnego to jedyne wyjście, ponieważ obecny system powoduje, że Polaków czekają “głodowe emerytury”.

Wiek emerytalny musi być wyższy

Wiek emerytalny będzie wyższy? Dyskusja na temat, czy należy go podwyższyć ciągnie się już od długiego czasu i wywołuje kontrowersje. Bogdan Zdrojewski, senator Platformy Obywatelskiej uważa, że wiek emerytalny musi zostać podniesiony. Senator PO udzielił wywiadu gazecie “Wprost”, w którym zapytano go o to, czy Platforma Obywatelska powinna mówić swoim wyborcom, że gdy będzie rządzić, to podniesie wiek emerytalny. Fragmenty wywiadu cytuje Business Insider.

Tak i powinna tłumaczyć, że obecny system skazuje miliony Polaków na głodowe emerytury - powiedział. Zdrojewski tłumaczył, polityk, który jest odpowiedzialny powinien mieć odwagę mówić prawdę i czuć odpowiedzialność nie tylko za swój czas rządów, ale również przyszłą kadencję.

Wszyscy z komórkami zapłacą więcej. Już niebawem podwyżka cenWszyscy z komórkami zapłacą więcej. Już niebawem podwyżka cenCzytaj dalej

Wiek emerytalny przyczyną porażki PO?

Senator nie zgadza się z tym, że podniesienie wieku emerytalnego było decyzją, która doprowadziła do przegranej PO w wyborach. - Nie wierzę w to. Owszem, to nie była popularna decyzja. Faktem jest, że źle uzasadniona. Praktycznie bez przekonujących argumentów - mówił cytowany przez businessinsider.pl Zdrojewski.

- Nie mniej jednak była to reforma polegająca na niezwykle łagodnym, stopniowym wyprowadzaniu nas z nieuchronnego kryzysu świadczeń emerytalnych. Tylko obecnej koniunkturze gospodarczej PiS zawdzięcza dziś brak natychmiastowych skutków swoich nieodpowiedzialnych decyzji - powiedział polityk.

Od 1 października 2017 roku wiek emerytalny ponownie wynosi 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Martwe ryby z wypalonymi oczami. Mocne zdjęcia z Zatoki Puckiej mówią same za siebieMartwe ryby z wypalonymi oczami. Mocne zdjęcia z Zatoki Puckiej mówią same za siebieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przez swój nos nie mogła patrzeć na swoje odbicie. Po operacji jest jak zupełnie inna osoba
  2. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  3. Pracodawca może potrącić pieniądze z Twojej wypłaty. Już w przyszłym roku zmiana kwot
  4. Wysokość renty można podnieść. Wystarczy złożyć wniosek
  5. Masa polskich kierowców bez wymaganej opłaty. Po 1 grudnia czeka ich mandat na 17 tys. zł
  6. Seniorzy martwią się o swoje emerytury. Nadchodząca waloryzacja jest zagrożona, powód może rozwścieczyć wielu

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News