Wiedźmin powstał na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego
Netflix
Autor Stanisław Węgrowski - 31 Grudnia 2019

Serial Wiedźmin już pobił światowy rekord. Żadna produkcja wcześniej nie osiągnęła takiej widowni

Wiedźmin jest obecnie najpopularniejszym serialem na świecie. Produkcja zadebiutowała na platformie Netflix 20 grudnia i pomimo niezbyt pochlebnych recenzji krytyków z miejsca stała się hitem.

Wiedźmin święci triumfy

Wiedźmin to najchętniej oglądany serial na świecie w platformach streamingowych - podaje Business Insider. Dane pochodzą od firmy Parrot Analytics, która swoje zestawienie buduje na podstawie kilku czynników. Liczy się oglądalność, zaangażowanie odbiorców, chęć obejrzenia danej produkcji oraz oceny widzów po premierze. Serial obejrzało już 126 818 590 widzów.

Trzeba przyznać, Wiedźmin ma imponujące otwarcie. Serial na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego przebił popularnością “Mandaloriana” wyprodukowanego przez Disney Plus. Warto podkreślić serial osadzony w świecie “Gwiezdnych Wojen” zdetronizował wcześniej inny hit Netflixa - “Stranger Things”, który utrzymywał się na pierwszym miejscu zestawienia Parrot Analytics przez 21 tygodni.

Ceny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczyCeny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczyCzytaj dalej

Netflix królem platform streamingowych

- Natychmiastowy światowy sukces "Wiedźmina" podkreśla wpływ jaki na widownię może mieć wypuszczenie całego sezonu serialu jednocześnie - ocenił cytowany przez BIP przedstawiciel Parrot Analytics. - To również ważny sukces dla Netfliksa, który pokazuje, że firma radzi sobie z nowymi graczami na rynku streamingu - dodał.

Sukces, jaki osiągnął “Wiedźmin”, jest nieproporcjonalny do ocen krytyków. Na cenionym portalu “Rotten Tomatoes” średnia pozytywnych ocen krytyków wynosi zaledwie 59 proc. Widzowie zdają się mieć odmienne zdanie - serial uzyskał 93 proc. pozytywnych ocen.

150 tys. Polaków musi się spieszyć. Macie czas tylko do 8 stycznia150 tys. Polaków musi się spieszyć. Macie czas tylko do 8 styczniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Ewa Szykulska jest nieuleczalnie chora. Mimo to nie zamierza się nad sobą użalać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. ZUS przekazał smutną wiadomość dla emerytów. Sprawdza się najczarniejszy scenariusz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News