Wiedźmin Netflixa daje zarabiać szczególnie dwóm kieszeniom
materiały prasowe
Autor Komunikaty prasowe - 26 Grudnia 2019

Na Wiedźminie Netflixa zarabiają Polacy. Pieniądze płyną w dwa miejsca

Wiedźmin miał w piątek premierę na platformie Netflix, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem użytkowników serwisu. Na popularności "Wiedźmina" wciąż zyskuje twórca sagi książkowej, Andrzej Sapkowski oraz producent gry "Wiedźmin", firma CD Projekt.

Wiedźmin wciąż popularny

"Wiedźmin" w adaptacji Netflixa miał swoją premierę w miniony piątek. Serial spotkał się z dużym zainteresowaniem użytkowników platformy, a to wpływa pozytywnie na finanse Andrzeja Sapkowskiego - twórcy sagi książkowej na podstawie której powstał serial - jak i studia odpowiedzialnego za stworzenie gry "Wiedźmin", czyli firmy CD Projekt.

Jak informuje rp.pl, książki Andrzeja Sapkowskiego w reakcji na premierę serialu znalazły się blisko szczytu listy bestsellerów w takich serwisach internetowych jak chociażby Amazon. Andrzej Sapkowski trafił także na listę pisarzy, których dzieła są najchętniej nabywane przez użytkowników Netflixa.

ZUS mocno w górę od przyszłego roku. Masz czas do lutego, aby skorzystać z ulgiZUS mocno w górę od przyszłego roku. Masz czas do lutego, aby skorzystać z ulgiCzytaj dalej

Na globalnym zasiegu serialu korzysta także polska spółka gamingowa CD Projekt, której gra „Wiedźmin”, sprzedała się w około 40 milionach egzemplarzy, a dzięki piątkowej premierze zyskała darmową promocję na całym świecie. Jak podaje press.pl, w pierwszym półroczu 2019 roku Netflix miał 60,2 mln subskrybentów w Stanach Zjednoczonych i prawie 149 mln na całym świecie.

CD Projekt i Sapkowski ponownie współpracują

Z premierą serialu zbiegło się rozstrzygnięcie sporu między autorem książek o Wiedźminie a CD Projektem. W ubiegłym roku Sapkowski uznał, że za sprzedaż praw autorskich CD Projekt zapłacił mu za nmało i domagał się zapłaty dodatkowych 60 mln zł. W piątek zwaśnione strony zawarły porozumienie, którego szczegółów natury finansowej jednak nie ujawniono.

Masz któreś z takich świątecznych staroci? Możesz zarobić na sprzedaży tysiące złotych (LISTA)Masz któreś z takich świątecznych staroci? Możesz zarobić na sprzedaży tysiące złotych (LISTA)Czytaj dalej

Rp.pl podkreśla również efekt synergii jaki osiągnięto poprzez połączenie tematyczne książek, gier wideo oraz filmów i seriali. Tak dochodowe przedsięwzięcie. jakim jest produkcja gier czy ekranizacji na podstawie książek Sapkowskiego może spowodować, że fani doczekają się kolejnych tego typu produkcji.

Kapitalizacja CD Projektu coraz wyższa

Rp.pl zwraca uwagę, że CD Projekt jest pewnego rodzaju fenomenem na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Sukces gier, w których głównym bohaterem jest właśnie Wiedźmin oraz przyszłoroczna premiera gry „Cyberpunk” niezwykle pozytywnie wpływają na giełdową wartość spółki. Kapitalizacja spółki (czyli liczba akcji pomnożona przez ich kurs) przekroczyła w poniedziałek 26,6 mld zł. Taka wycena powoduje, że producent gier komputerowych jest wart więcej niż niektóre notowane na giełdzie banki.

Biedronka po Świętach zaszaleje z bajeczną promocją. Nic tylko kupowaćBiedronka po Świętach zaszaleje z bajeczną promocją. Nic tylko kupowaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Antyfake - najpopularniejszy portal fact-checkingowy. Najważniejsze informacje
  2. Biznes Info. Codzienne wieści ze świata biznesu i finansów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Biznes Info - portal o finansach małych i dużych
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Antyfake to prężnie rozwijający się portal fact-checkingowy. Walczy z dezinformacją w sieci

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News