
Szef WHO o dacie końca pandemii. Trochę musimy jeszcze poczekać
Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus zabrał głos w sprawie końca pandemii. W najbardziej prawdopodobnym scenariuszu zakłada, że walka z koronawirusem ustanie za dwa lata.
WHO przewiduje koniec pandemii
- Mamy nadzieję, że pandemia skończy się w ciągu dwóch lat - oznajmił szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Dyrektor generalny przedstawił swoje szacunki w oparciu o epidemię hiszpanki, która wybuchła w 1918 i również trwała dwa lata.
W trakcie oczekiwania na szczepionkę na koronawirusa, jedyną słuszną strategią jest szybkie przystosowywanie się do powrotu poszczególnych obostrzeń. Zdaniem szefa WHO ostatni wzrost zakażeń ma związek ze wznowieniem podróży między państwami. - Mamy jednak technologię i wiedzę, by ją powstrzymać - zadeklarował. Zdaniem Marii Van Kerkhove, epidemiolog WHO, niezbędne jest wykonanie większej liczby badań, aby sprawdzić, jaką rolę odgrywają poszczególne mutacje koronawiriusa. W tym celu został powołany specjalny zespół badawczy. W czerwcu naukowcy odkryli kolejny szczep patogenu i niewykluczone, że nowe odsłony wirusa dopiero przed nami.
DZISIAJ GRZEJE:
1. Ministerstwo Zdrowia zaapelowało do Polaków, pojawiły się ścisłe wytyczne. Chodzi o szczepionki
2. Leżysz na plaży i nawet nie wiesz jakie skarby kryją się pod piaskiem. Poszukiwacze potrafią się obłowić
3. Dziennikarka "Pytanie na śniadanie" natychmiast wyrzucona na bruk. Ujawnia porażającą prawdę nt. pracy w TVP, nikt się nie spodziewał
Porażające statystyki WHO
Obecnie liczba osób zakażonych koronawirusem na świecie to już ponad 24,2 mln. Według najnowszych danych WHO z powodu COVID-19 zmarło łącznie 826 380 osób. W dalszym ciągu liderem niechlubnego rankingu infekcji pozostają Stany Zjednoczone, w których potwierdzono ponad 5,8 mln przypadków koronawirusa. Oznacza to, że USA odpowiadają za ponad jedną piątą wszystkich zakażeń na świecie.
Równie niepokojąca jest sytuacja w Ameryce Południowej. W Brazylii, która plasuje się tuż za USA, odnotowano już 3,7 mln przypadków. Drugi kraj z tego regionu, w którym walka z pandemią nie ustaje, to Peru (607 tys. infekcji). Dyrektor WHO ds. sytuacji nadzwyczajnych Mike Ryan przyznał, że skala pandemii w Meksyku jest niedoszacowana, ponieważ liczba wykonywanych testów jest nieproporcjonalna do populacji. RFM FM podaje, że na 100 tys. osób wykonuje się zaledwie 3 testy, podczas gdy w USA aż 150.
ZOBACZ TAKŻE:
- Wielka kompromitacja TVP. W trakcie wczorajszego meczu kibice zobaczyli coś, co odebrało im mowę, wielka wpadka (FOTO)
- Zostały 4 dni, Zakopane podjęło decyzję. Wprowadzają zakaz, inaczej się nie dało
- Monika Zamachowska podzieliła się informacjami o swoim nieszczęściu. Gwiazda bardzo cierpi przez pandemię
- Nowe wytyczne WHO odnośnie noszenia maseczek. Nie wszyscy powinni je nosić
- Nadchodzą duże zmiany w przepisach o odpadach. Segregacja zmieni się nie do poznania
- Wypij ją zaraz po przebudzeniu, po 2 tygodniach zobaczysz oszałamiające efekty. Koniecznie pamiętaj o 1 zasadzie
Koniecznie obejrzyj:
