WHO: Szczepionki mogą być gotowe pod koniec listopada
Pikist
Autor Wiktoria Pękalak - 25 Października 2020

WHO z ważnym oświadczeniem. Dotyczy szczepionki

WHO monitoruje 10 szczepionek, które są w tej chwili w trzeciej fazie badań. Możliwe, że wyniki będą już w listopadzie, co oznacza, że szczepienia przeciwko Covid-19 już niedługo będą powszechne.

WHO czeka na wyniki trzeciej fazy badań szczepionek

Wyniki badań WHO nad szczepionką przeciwko koronawirusowi mają być dostępne już w listopadzie.

— Nasze największe oczekiwania, o ile wiemy, obserwując postępujące badania, są takie, że możemy mieć wyniki z jednej lub dwóch prób szczepionek przed końcem roku, prawdopodobnie od końca listopada mówił dr Soumya Swaminathan z WHO.

Mają to być dane dotyczące zarówno skuteczności szczepionek, jak i ich bezpieczeństwa. Na ich podstawie organy regulacyjne będą decydować, czy szczepionki są bezpieczne i czy będą mogły zostać wprowadzone do powszechnego użytku.

Swaminathan stwierdził, że tak wiele szczepionek zwiększa szanse na powodzenie, jednak zaznacza, że nie jest to wcale takie oczywiste. Musimy liczyć się z tym, że ewentualna porażka także wchodzi w grę, ponieważ trudno na tym etapie spodziewać się jakie będą rezultaty.

— Najbliższe miesiące będą bardzo trudne, a niektóre kraje są na niebezpiecznej drodze. W zbyt wielu krajach obserwuje się wzrost zachorowań, co teraz prowadzi do tego, że szpitale i OIOM-y działają, ale przekraczają pojemność, a my nadal jesteśmy dopiero w październiku — mówił wcześniej dyrektor generalny WHO Tedros Ghebreyesus.

Kiedy 14. emerytura? Znany jest już termin i propozycje kwot, jednak niektórzy emeryci zostaną z niczymKiedy 14. emerytura? Znany jest już termin i propozycje kwot, jednak niektórzy emeryci zostaną z niczymCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. PKO BP apeluje do klientów. Fałszywi pracownicy banku mogą pozbawić cię wszystkich oszczędności
2. "Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę
3. Emerycie, nie musisz opłacać jednego z rachunków. Grono seniorów zwolnionych jest z opłaty

Nie dostaniesz się do lekarza na NFZ? Jest pomysł, żebyś miał zrefundowaną wizytę w prywatnym gabinecieNie dostaniesz się do lekarza na NFZ? Jest pomysł, żebyś miał zrefundowaną wizytę w prywatnym gabinecieCzytaj dalej

Szczepienia obowiązkowe dla wszystkich?

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w Ustawie o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi z dnia 25.10.2020 r. szczepieniom będzie musiał poddać się każdy.

Art. 36. ustawy głosi, że jeśli ktoś nie zgodzi się na szczepienie, mogą zostać zastosowane wobec niego środki przymusu bezpośredniego:

“Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym, zabiegom sanitarnym, kwarantannie lub izolacji, obowiązkowej hospitalizacji, a u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub przymusowym podaniu leków”.

O tym, czy środki przymusu bezpośredniego zostaną zastosowane, ma decydować lekarz lub felczer, który sam określi “rodzaj zastosowanego środka przymusu bezpośredniego” i będzie osobiście nadzorował jego wykonanie. Każdy przejaw sprzeciwu będzie odnotowany w dokumentacji medycznej. Każdy lekarz lub felczer będzie mógł zwrócić się o pomoc do Policji, Straży Granicznej lub Żandarmerii Wojskowej.

W dokumencie zapisano dalej, że “przymus bezpośredni polegający na unieruchomieniu może być stosowany nie dłużej niż 4 godziny. W razie potrzeby stosowanie tego przymusu może być przedłużone na następne okresy 6-godzinne, przy czym nie dłużej niż 24 godziny łącznie”.

Lidl wprowadza nietypowe udogodnienia. W sklepach skorzystać można teraz z nowych rozwiązańLidl wprowadza nietypowe udogodnienia. W sklepach skorzystać można teraz z nowych rozwiązańCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. "Apeluję: dbajcie o siebie"
  2. Mocne słowa ratowniczki do wszystkich osób nie noszących maseczek."Taki jesteś bohaterski? To zapraszam na SOR"
  3. Szykują się wielkie zmiany w godzinach dla seniorów. Apelowano o nie od początku
  4. Biedronka szykuje potężną niespodziankę. Będzie rozdawać vouchery na 20 złotych, musisz jednak być jednego dnia w sklepie
  5. Zwiększają dostawy maseczek i płynów do dezynfekcji. W jednej z największych sieci sklepów najprędzej je znajdziesz
  6. Tragedia z samego rana. Tajemnicza śmierć 35-letniego gwiazdora, pozostawił rodzinę, "jesteśmy w żałobie"
  7. Mikstura z ogórków kiszonych i czosnku ma piorunujące działanie. Przykra dolegliwość znika w klika chwil
Restauracje zamknięte, ale nie wszystkie. Jest wyjątek, ujawniamy gdzie możesz zjeść na miejscuRestauracje zamknięte, ale nie wszystkie. Jest wyjątek, ujawniamy gdzie możesz zjeść na miejscuCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News