Ekspert WHO ostrzega przed drugą falą koronawirusa
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 15.04.2020. Mobilny punkt pobran typu "Drive&Go-Thru" przy Urzedzie Dzielnicy Ursynow. W punkcie mozna wykonac test na koronawirusa za oplata bez skierowania.
Autor Radosław Święcki - 18 Kwietnia 2020

Włoski ekspert WHO ma bardzo złe wieści. Druga fala wirusa pewna, jeszcze w tym roku

Ekspert WHO i doradca włoskiego ministra zdrowia Walter Ricciardi nie ma wątpliwości, że nastąpi druga fala epidemii koronawirusa. W jego ocenie dojdzie do tego jeszcze w tym roku.

Ekspert WHO przestrzega

Zdaniem eksperta WHO druga fala epidemii koronawirusa nastąpi jesienią tego roku. Ricciardi podkreśla, że „to więcej niż hipoteza, to pewność”.

– Tak długo, jak nie będziemy mieć szczepionki, będą nowe fale epidemii albo, na co miejmy nadzieję, małe ogniska, które trzeba ograniczać. Dlatego tak ważne jest to, by nie przyspieszać otwierania kraju; w przeciwnym razie ryzykujemy tym, że druga fala zamiast nadejść później uderzy przed latem – cytuje eksperta – powołując się na agencję Ansa – Polska Agencja Prasowa.

Tłum zebrał się wokół banknotów na chodniku. Nikt nie podniósł, wszyscy bali się koronawirusaTłum zebrał się wokół banknotów na chodniku. Nikt nie podniósł, wszyscy bali się koronawirusaCzytaj dalej

Jako "nierozsądne" Ricciardi określił plany zniesienia restrykcji i ograniczeń w działalności produkcyjnej w Lombardii za czym opowiadają się władze regionu.

– Panują tam szczególnie ciężkie warunki epidemiologiczne; oczywiście jest poprawa, ale sytuacja jest szczególnie ciężka. Jest to region w krajach europejskich, który w chwili obecnej ma największe problemy. Nie Włochy, ale Lombardia – stwierdził ekspert.

Płaca minimalna bez wzrostu w 2021 roku? Odpowiedź ministerstwa może zaskoczyćPłaca minimalna bez wzrostu w 2021 roku? Odpowiedź ministerstwa może zaskoczyćCzytaj dalej

Jak podkreślił doradca ministra zdrowia, póki nie dojdzie do zjawiska "odporności stada", długo będzie trwała faza "życia z wirusem".

- Oby były to miesiące, a nie lata – stwierdził Ricciardi.

PAP przywołuje również wypowiedź eksperta z sobotniego wydania dziennika "La Repubblica", w której podkreślił, że w różnych częściach Włoch wirus nadal szerzy się zbyt mocno, by myśleć o otwieraniu kolejnych form aktywności. Ponadto w jego ocenie także w najbliższej przyszłości, już po złagodzeniu przepisów, trzeba będzie ograniczyć przemieszczanie się między włoskimi regionami.

Przypomnijmy, że liczba osób zakażonych koronawirusem we Włoszech przekracza 170 tys. Z powodu wirusa zmarło ponad 22 tys. osób.

Brak maseczki jak złamanie kwarantanny. Grzywna jest olbrzymiaBrak maseczki jak złamanie kwarantanny. Grzywna jest olbrzymiaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Kto nie musi zasłaniać ust? Jest najnowszy rządowy dokument, wszystko wyjaśnia
  3. Polska na szarym końcu Europy w ilości przeprowadzanych testów
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  6. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  7. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News