
WHO przekazało tragiczne informacje. Sytuacja wymyka się spod kontroli
Pandemia nie zwalnia, a dane WHO potwierdzają negatywny trend. Wczoraj padł rekord w liczbie nowych przypadków zachorowań na koronawirusa. W niedzielę 13 września zarejestrowano 307 930 infekcji w przeciągu zaledwie 24 godzin.
Porażające dane WHO
WHO przekazuje, że takiego dnia, jak niedziela 13 września nie było od początku pandemii. Wczoraj zarejestrowano najwyższy dzienny przyrost zachorowań na koronawirusa. Najwięcej nowych przypadków odnotowano w Indiach (94 327), które w łącznym rankingu zachorowań plasują się na drugim miejscu. W Stanach Zjednoczonych, które od dłuższego czasu są niechlubnym liderem zestawienia, potwierdzono 45 523 nowych przypadków. Z kolei w Brazylii liczba infekcji wzrosła do 43 718. Poprzedni rekordowy dzień w kontekście liczby zakażeń miał miejsce 6 września. Wtedy to WHO potwierdziło 306 857 nowych przypadków koronawirusa.
Według najnowszych danych WHO tylko wczoraj zarejestrowano 5537 zgonów. W USA i Indiach odnotowano ponad tysiąc zgonów. Liczby z Brazylii również nie napawają optymizmem - z powodu COVID-19 zmarło 874 osób. Nie był to jednak największy dobowy przyrost ofiar śmiertelnych - portal bankier.pl podaje, że rekord padł 17 kwietnia, gdy w przeciągu 24 godzin zmarło 12 430 osób.
WHO: to nie ostatnia pandemia
Według WHO od początku pandemii koronawirusem zakaziło się już już 28,79 mln osób, czyli mniej niż jeden procent światowej populacji. W trakcie ostatniej najbardziej tragicznej pandemii - hiszpanki, która miała miejsce w latach 1918-1920, zachorowało ok. 500 mln osób, co stanowiło wówczas ok. 1/3 całej ludności świata.
DZISIAJ W GRZEJE:
1. Wchodzi kolejna opłata. Rachunki w górę o 130 zł
2. Najpierw przerażający huk, potem rozpaczliwe krzyki gości. Wielka tragedia na weselu, najpiękniejszy dzień w życiu zmienił się w koszmar
W ocenie WHO koronawirus nie będzie ostatnią pandemią. - Historia uczy nas, że pandemie się zdarzają, ale kiedy nadejdzie kolejna, świat musi być przygotowany - lepiej niż tym razem - wyznał w ubiegłym tygodniu dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Zdaniem przedstawicieli WHO państwa powinny podejmować przejrzyste i konsekwentnie działania, ponieważ w przeciwnym razie wirusy ponownie zaburzą funkcjonowanie gospodarek i zdziesiątkują społeczeństwa.
Bez rekordu w Polsce
Według danych przekazanych wczoraj przez Ministerstwo Zdrowia liczba nowych przypadków koronawirusa wyniosła 502. Najwięcej infekcji potwierdzono w województwach: mazowieckim (85), wielkopolskim (73) i małopolskim (66). Z powodu COVID-19 zmarło kolejne 6 osób. Łączna liczba osób zakażonych patogenem wzrosła do 74 152, a liczba ofiar śmiertelnych - do 2 188. Jednak warto zwrócić uwagę, że w trakcie weekendu wykonuje się zazwyczaj mniej testów na koronawirusa (w sobotę 14,5 tys., a w czwartek 10 września - 18,6 tys.).
Rekord w kontekście dobowego przyrostu zachorowań w Polsce padł 21 sierpnia, kiedy potwierdzono 903 nowe zakażenia. Najwięcej zgonów zarejestrowano z kolei 24 kwietnia (40).
ZOBACZ TAKŻE:
- Ile zarabia Kamil Stoch? Kwota nie mieści się w głowie, kosmiczne pieniądze, o jakich Polacy mogą pomarzyć
- Skandaliczne zachowanie dziennikarza TVP Info. Wyśmiewał i obrażał otwarcie, bez żadnych skrupułów
- Problematyczny dochód seniora i 13. emerytura. Wielu seniorów chcąc otrzymać pomoc musi przedstawić oświadczenie
- ING o słonym rachunku dla Polaków. Jedynym sposobem na uniknięcie jest szybki zwrot
- 30 września wejdzie w życie nowe prawo. Na zakupach możesz się nieźle zdziwić
- Najbardziej pożądany adres w stolicy. Kuba Błaszczykowski kupił trzy apartamenty przy Złotej 44
Koniecznie obejrzyj:
