WHO wydało zalecenia
Unsplash.com Tai's Captures
Autor Konrad Karpiuk - 11 Lipca 2020

WHO z pilnym apelem. Zmieniła zalecenia dotyczące ochrony przed koronawirusem

WHO wydało nowe zalecenia dotyczące reżimu epidemicznego, mającego chronić przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Okazuje się, że maseczki trzeba nosić nie tylko w sklepach i komunikacji miejskiej.

WHO ze względu na epidemię koronawirusa musi nieustannie monitorować sytuację na świecie. Wciąż pojawiają się nowe badania temat samego wirusa, co wymusza kolejne zmiany w dotychczasowo wprowadzonym reżimie sanitarnym. Dlatego rozszerzono zalecaną listę miejsc, w których powinno nosić się maseczki.

WHO wydało nowe zalecenia dotyczące koronawirusa

Jak pisze portal Poradnik zdrowie, 239 naukowców z całego świata skierowało apel do WHO, aby wydać zalecenia o noszeniu maseczek w miejscach takich jak restauracje, czy fitness kluby. Powodem takich wymogów jest potwierdzenie, że SARS-CoV-2 może roznosić się przez mikroskopijne aerozole. Do emisji aerozoli może dojść nawet bez kaszlu, kichnięć czy rozmowy, wystarczy, że oddycha. Nawet w takich okolicznościach, koronawirus może unosić się w powietrzu w pobliżu zakażonego przez wiele godzin, co może stanowić potencjalne zagrożenie dla osób zdrowych.

Niedługo lepiej wybierzesz mięso w sklepie. Przy każdym kawałku znajdziesz odpowiednią flagęNiedługo lepiej wybierzesz mięso w sklepie. Przy każdym kawałku znajdziesz odpowiednią flagęCzytaj dalej

WHO zaleca środki ostrożności

WHO wykazuje jednak, że na razie badania wciąż są prowadzone, na razie nie potwierdzono w stu procentach takiej możliwości zarażenia. Nie wyklucza się jednak, że może mieć ona spory wpływ na transmisję COVID-19, dlatego zalecono dalsze unikanie dużych zbiorowisk i zachowywanie bezpiecznego dystansu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masowe obniżki w popularnej sieciówce. Aż 3000 produktów kupisz taniej
2. Poszukiwana puma wraz z właścicielem. Ujawniono porażające fakty nt. całej sprawy, możliwe, że zwierze się męczy

Jak czytamy, grupa prowadząca badania nad transmisją koronawirusa otrzymała poparcie od profesora Anthony'ego Fauci, dyrektora Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych w USA. Potwierdził, że samo podejrzenie dotyczące transmisji choroby, powinno nas uczulić na zachowywanie reżimu sanitarnego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GIS wydał pilne ostrzeżenie. Każdy powinien się z nim zapoznać
  2. Dramat w kościele, 5 osób nie żyje, są ranni. Tragiczne wiadomości ze świata
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Stachursky jednak nie żywił się energią słoneczną? Cała prawda wyszła na jaw, gwiazdor zdradził wszystkie szczegóły
Ograniczenie 500 plus? Polacy mówią: tak, jednak coś za cośOgraniczenie 500 plus? Polacy mówią: tak, jednak coś za cośCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News