WHO przełom pandemia koronawirusa
CHRISTOPHER BLACK/AFP/East News
Autor Konrad Karpiuk - 6 Października 2020

Fantastyczne wieści od WHO. Jeszcze w tym roku czeka nas przełom w walce z pandemią

WHO przekazało właśnie informacje, które dają ogromne nadzieje w walce z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Już przed końcem roku może dojść do prawdziwego przełomu.

WHO zapowiedziało bliski przełom w walce z pandemią

WHO w trakcie pandemii ma ręce pełne roboty. Niedawno odbyło się dwudniowe posiedzenie Rady Zarządzającej WHO, na którym przedyskutowywano temat COVID-19. Okazuje się, że szczepionka jest bliżej, niż do tej pory się spodziewano. Choć eksperci twierdzili, że najwcześniej będzie gotowa na wiosnę 2021, dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus liczy, że uda się skończyć pracę nad nią przed końcem tego roku.

- Będziemy potrzebować szczepionek i jest nadzieja, że przed końcem tego roku będziemy mieć szczepionkę. Jest nadzieja - mówił szef WHO na spotkaniu podsumowującym dwudniowe obrady.

Na dnie Odry znaleziono wielki skarb. Archeolodzy po prostu oniemieliNa dnie Odry znaleziono wielki skarb. Archeolodzy po prostu oniemieliCzytaj dalej

Jak pisze portal bankier.pl, Tedros Ghebreyesus zaapelował do władz światowych mocarstw, aby podjąć współpracę ponad podziałami w celu opanowania pandemii, a szczególnie w kwestii dystrybucji szczepionek. WHO do zapewnienia szybkiej dystrybucji szczepionek powołało projekt COVAX, w którym obecnie uczestniczy 168 państw. Brakuje w nim tylko trzech największych mocarstw - Chin, USA i Rosji.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Odbierzesz telefon, powiesz jedno konkretne słowo i będzie po Tobie. Oszuści nie mają litości
2. Minister Zdrowia o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Gdzie mogą się pojawić?
3. W 2021 roku abonament jeszcze droższy. Lista zwolnionych z opłaty jest jednak długa

WHO coraz bliżej opracowania masowej szczepionki

W ramach projektu COVAX prowadzone są równolegle badania nad dziewięcioma szczepionkami. Obecnie trzy z nich są w ostatniej fazie badań i przechodzą testy kliniczne. Nie obyło się jednak bez komplikacji. Jak informuje PAP, wstrzymano badania nad szczepionką opracowaną przez Uniwersytet Oksfordzki i koncern AstraZeneca, ze względu na poważną chorobę jednego z badanych.

Natomiast w przypadku szczepionki opracowanej przez amerykańską firmę Moderna, pracę idę znacznie lepiej. Już pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku planowana jest jej szeroka dystrybucja. W międzyczasie Europejska Agencja Leków, aby przyśpieszyć dopuszczenie na rynek szczepionki firm Pfizer i BioNTech, zaczęła monitorowanie w czasie rzeczywistym badań nad antidotum na COVID-19.

Już pewne, wiadomo ile wyniesie czternasta emerytura. Potwierdził sam ministerJuż pewne, wiadomo ile wyniesie czternasta emerytura. Potwierdził sam ministerCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1500 plus dla tysięcy Polek i Polaków? Teraz to możliwe, ujawniono warunki
  2. Zamawiasz przejazdy przez aplikacje? Dziś wszystko się zmieni, wielu będzie niezadowolonych
  3. Czerwone i żółte strefy w Polsce. W ciągu kilku dni życie tutaj mocno się zmieni
  4. Rząd wprowadza nowe obostrzenia i politykę zero tolerancji. Bez maseczki tylko z zaświadczeniem
  5. Popularna sieciówka wprowadza sygnalizację świetlną. Chce tak zwiększyć dystans
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy
Kolejny podatek ze srogą podwyżką od przyszłego roku. Mało kto ma szansę uniknąć opłatyKolejny podatek ze srogą podwyżką od przyszłego roku. Mało kto ma szansę uniknąć opłatyCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News