maseczka-pixabay-vperemencom
Obraz Наркологическая Клиника z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 1 Kwietnia 2020

Pilny alarm WHO: prawie wszyscy źle noszą maseczki. Może wyrządzić więcej szkody niż pożytku

WHO przestrzega przed niewłaściwym korzystaniem z maseczek ochronnych. Okazuje się, że wiele osób nosi je w nieodpowiedni sposób, a to może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

WHO bije na alarm

Maseczki ochronne to w tym momencie towar deficytowy. Ciężko je dostać, a gdy już można je kupić, to za kwoty przebijające podstawową cenę np. o kilkaset procent. Dr Michael Ryan, dyrektor WHO ds. sytuacji kryzysowych przekazał, w oficjalnym oświadczeniu, że nie używać nadmiernie maseczek, a już szczególnie nie korzystać z nich w domu.

Jak twierdzi przedstawiciel WHO, służba zdrowia na całym świecie zmaga się z olbrzymim deficytem środków ochronnych. W związku z tym dr Ryan zaleca, aby maseczkę zakładać tylko w sytuacji, gdy opiekujemy się chorym, lub sami się źle czujemy albo jesteśmy chorzy. W innej sytuacji nie jest to konieczne. Takie środki ochrony są potrzebne najbardziej lekarzom i pielęgniarkom.

Dodatkowe pieniądze dla emerytów i rencistów. Już dzisiaj seniorzy otrzymają wypłatyDodatkowe pieniądze dla emerytów i rencistów. Już dzisiaj seniorzy otrzymają wypłatyCzytaj dalej

WHO: Co robimy nie tak przy noszeniu maseczek?

Jak podaje o2.pl, gdy zakładamy maseczki, musimy pamiętać o zachowaniu zasad higieny. Przed użyciem należy dokładnie umyć i odkazić dłonie. W przeciwnym wypadku wirus może dostać się na twarz czy samą maseczkę.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Macie konto w PKO BP, Pekao, mBanku lub Credit Agricole? Właśnie wprowadzono zmiany, o których musicie wiedzieć

Gdy zakładamy maseczkę ochronną, należy ją dokładnie dopasować do twarzy. Jeśli założymy za dużą, nie będzie nas chronić optymalnie chronić przed zakażeniem drogą kropelkową. Z kolei zakładając za małą maskę, można mieć problemy z oddychaniem.

Stanowisko dyrektora WHO jest takie, aby ograniczyć używanie maseczek. Ale z drugiej strony nie brakuje opinii lekarzy i specjalistów, którzy twierdzą, że trzeba je nosić. Wydaje się, że najlepiej po prostu zachować umiar i zakładać je wtedy, gdy rzeczywiście narażamy się na niebezpieczną sytuację.

Dobre i złe wiadomości dla kierowców z prawem jazdy kat. B. Zyskają nowe uprawnienia, ale jest jeden haczykDobre i złe wiadomości dla kierowców z prawem jazdy kat. B. Zyskają nowe uprawnienia, ale jest jeden haczykCzytaj dalej

Dotknąłeś czegoś w sklepie? Nie odkładaj, kup

Warto także pamiętać o regułach dotyczących zakupów w supermarkecie. Siouxsie Wiles, mikrobiolog z Nowej Zelandii radzi, aby w sklepie dotykać tylko tych produktów, które rzeczywiście zamierzamy kupić. Aby uniknąć zbyt długiego chodzenia po sklepie, warto też przygotować sobie listę zakupów. Dzięki temu możemy szybciej skompletować zakupy i krócej przebywać w sklepie.

- Jeśli podniosłeś to jabłko, powinieneś je włożyć do wózka, a nie odłożyć - zaleca Wiles w rozmowie z magazynem "Stuff".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nietrzeźwy mężczyzna uciekł z kwarantanny. Wsiadł do metra, przejechał całą linię, trwa dezynfekcja
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Jeden kontynent ma rekordowo mało zakażeń koronawirusem. Mieszkańcy mają przewagę, eksperci tłumaczą
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News