Pralki grożą zapaleniem
pixabay
Autor Komunikaty prasowe - 19 Grudnia 2019

Popularna marka z ogromnym problemem. Pół miliona pralek grozi pożarem

Whirlpool ostrzega: przeszło pół miliona pralek produkcji marki w Wielkiej Brytanii posiada błąd fabryczny, przez który grozi pożar. Urządzenia muszą wrócić z powrotem do fabryki i podlec naprawie, jednak może się to stać dopiero w styczniu. Póki co firma radzi, aby pralek nie podłączać do prądu, bo tylko to jest gwarancją bezpieczeństwa.

Whirlpool bije na alarm

Whirlpool ostrzega, że pralki wyprodukowane w latach 2014 -2018 i sprzedane w Wielkiej Brytanii mają błąd techniczny, przez który może wybuchnąć pożar. Przez ten czas zostało sprzedane w tym kraju 519 tysięcy sztuk pralek. “Usterka dotyczy mechanizmu zamykającego bęben pralki, który w efekcie rozgrzewa się i doprowadza do otwarcia podczas pracy, a nawet do pożaru” - informuje “Interia”.

Na serwisach społecznościowych wrze

Jak się można spodziewać, taka informacja nie przeszła wśród Brytyjczyków bez echa, zwłaszcza, że jest obecnie czas przedświąteczny. Serwisy społecznościowe zawrzały i konsumenci nie kryją oburzenia.

Hotpoint i Indesit

Błąd techniczny dotyczy marek Hotpoint i Indesit, które produkuje koncern Whirlpool. “Według organizacji chroniącej na Wsypach Brytyjskich prawa konsumentów, będą oni mogli ubiegać się o odszkodowania wynikające z konieczności korzystania z pralni publicznych” - informuje Interia. Na wyspach są one popularne i łatwo dostępne.

Ogromne zmiany dla emerytów w 2020 r. Pilnuj terminów, jeden z nich pozwoli ci na podwyższenie emeryturyOgromne zmiany dla emerytów w 2020 r. Pilnuj terminów, jeden z nich pozwoli ci na podwyższenie emeryturyCzytaj dalej

Whirlpool apeluje do konsumentów, którzy podejmą ryzyko i zdecydują się używać trefnych pralek, aby nie rozgrzewać w nich wody powyżej 20 C.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Takiej promocji w Rossmannie jeszcze nie było. Dwa produkty za darmo
  2. Pacjentka przeżyła koszmar na jednym z warszawskich SOR-ów. "Klęczałam na korytarzu z bólu. Nikt z personelu w ogóle się tym nie przejął"
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. To jest kosmos, powariowali! Szynka i śledzie w Biedronce po złotówce, gęś za 2 złote, niebywałe

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News