Wezwanie do kierowców
By Triskaidekafil - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2566515
Autor Maria Glinka - 26 Listopada 2020

Nieoczekiwane wezwania w skrzynkach Polaków. Zaskoczenie przeżyje nawet 4,5 tys. osób

Wezwanie do serwisu czeka na ok. 4,5 tys. kierowców. Wszystko z uwagi na wykrycie poważnych usterek, które mogą zagrażać bezpieczeństwu w trakcie jazdy. Kampania naprawcza obejmuje łącznie 12 modeli pojazdów od czterech różnych producentów samochodów.

Wezwanie do serwisu Peugeota

Na wezwanie do naprawy muszą przygotować się właściciele samochodów marki Peugeot. Wadliwe okazały się egzemplarze 308, 2008 i 3008, których jest na polskim rynku łącznie 2583. Wszystkie defekty zostały zgłoszone do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Usterka, którą zaobserwowano w pojazdach, polega na zużyciu paska rozrządu. Wada może prowadzić do uszkodzenia elementów układu wspomagania hamowania. W rezultacie wzrasta ryzyko ograniczenia lub całkowitej utraty wspomagania. Stąd już prosta droga do wypadku drogowego.

Jeden szczegół na banknocie 10 zł sprawi, że się nieźle obłowisz. Kolekcjonerzy od dawna na nie polująJeden szczegół na banknocie 10 zł sprawi, że się nieźle obłowisz. Kolekcjonerzy od dawna na nie polująCzytaj dalej

Portal bankier.pl podaje, że właściciele wadliwych modeli otrzymają wezwania do autoryzowanych stacji obsługi Peugeota. Mechanicy zaktualizują oprogramowanie do sterowania silnikiem i zweryfikują sprawność układu wspomagania hamowania. W razie konieczności wymienią uszkodzone części na nowe.

W niektórych pojazdach od Peugeota niesprawny jest także filtr cząsteczek stałych. Usterka dotyczy modeli: 308, 3008 i 5008 oraz dostawczych expert i traveller. Wezwanie dotyczy 368 właścicieli aut. Kierowcy będą musieli udać się do serwisu w celu wymiany filtra. Jego usterka może przyczyniać się bowiem do nadmiernej emisji cząsteczek.

Słynna polska firma kończy swoją działalność. Z jej produktów korzystaliśmy niemal wszyscySłynna polska firma kończy swoją działalność. Z jej produktów korzystaliśmy niemal wszyscyCzytaj dalej

Wezwanie do serwisów Opla i Citroena

Identyczne defekty zaobserwowano w pojazdach Citroena. Wezwanie w sprawie wadliwego paska rozrządu dotyczy 1099 posiadaczy samochodów tej marki. Wadę wykryto w modelach: c4, c4 picasso i ds4.

Natomiast na konieczność wymiany niesprawnego filtra cząsteczek stałych musi przygotować się 46 posiadaczy modeli: c4, spacetourer, jumpy spacetourer oraz ds7 crossback. Każdy z właścicieli ma otrzymać wezwanie o konieczności stawienia się w serwisie.

Problem z filtrem zaobserwował także Opel. Producent zgłosił do UOKiK 139 wadliwych egzemplarzy. Kampania naprawcza dotyczy tylko jednego modelu Opla – jest to samochód grandland x rm z rocznika modelowego 2018, który został wyprodukowany we Francji i posiada silnik dw10f (2.0 diesel). Każdy właściciel tego modelu powinien oczekiwać na listowne wezwanie od Opla.

GIS natychmiastowo wycofuje 19 produktów spożywczych. Markę znamy wszyscy doskonaleGIS natychmiastowo wycofuje 19 produktów spożywczych. Markę znamy wszyscy doskonaleCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Już za dwa dni Biedronka wprowadzi nietypową, promocyjną ofertę. Możesz dostać zakupy za darmo
  2. Ledwo co pojawił się na antenie i przegrał. Krótka gra uczestnika "Milionerów"
  3. Wprowadzono nową monetę. Nie z królem, nie z królową, a z najbardziej znaną polską postacią za granicą

Wezwanie skierowane do posiadaczy jednego modelu Hyundaia

Wizyty w serwisie nie unikną także posiadacze samochodu elektrycznego marki Hyundai. Poważne wady wykryto w pojazdach w modelu kona electric, które zostały wyprodukowane w Korei Południowej między 31 stycznia 2018 r. a 20 marca 2020 r.

Portal bankier.pl donosi, że w tych autach może dojść do usterki akumulatora wysokonapięciowego. To awaria niezwykle groźna, która prowadzi do przegrzania pojazdu. W skrajnych przypadkach pojazd może ulec nawet samozapłonowi.

Hyundai deklaruje, że wezwanie trafi do każdego posiadacza wadliwego elektryka. W serwisie mechanicy zaktualizują oprogramowanie, na podstawie którego pracuje akumulator. Zgodnie ze zgłoszeniem przesłanym przez Hyundaia do UOKiK kampania naprawcza obejmie łącznie 191 samochodów elektrycznych.

Pomożesz przy pandemii, dostaniesz dodatkowe wolne. Rząd ma nową propozycję dla PolakówPomożesz przy pandemii, dostaniesz dodatkowe wolne. Rząd ma nową propozycję dla PolakówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Para prezydencka zachęca do pomocy przed świętami. Warszawski Bank Żywności potrzebuje wsparcia
  2. Przerażający wypadek rodem z filmu akcji. Kierowca osobówki spadł z wysokiego wiaduktu - Wideo
  3. Jeden z największych banków w Polsce tnie koszty. Nawet 800 osób może zostać bez pracy
  4. Rząd może prześwietlić także twoje konto w banku. System kontroli rachunków już niebawem, jest podany termin
  5. Ważny komunikat od GIS: Musisz koniecznie odebrać telefon z jednego numeru. Inaczej grozi 30 tys. złotych kary
  6. Z ostatniej chwili. Adam Małysz pozbawiony rekordu. Trudno uwierzyć, zajęło to dziesięć lat
  7. Włóż je do słoiczka i przechowuj całą zimę. Marynowane buraczki koniecznie powinny znaleźć się w twojej spiżarni
Od dziś w Kauflandzie kupisz specjalne produkty, których w tym roku jeszcze nie było. I trafisz na niejedną promocjęOd dziś w Kauflandzie kupisz specjalne produkty, których w tym roku jeszcze nie było. I trafisz na niejedną promocjęCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News