Właściciele Hyundaia, Opla i Peugeota mogą już niedługo znaleźć wezwania w swoich skrzynkach pocztowych
biznesinfo.pl
Autor Wiktoria Pękalak - 21 Listopada 2020

4,5 tys. Polaków z wezwaniami. Sprawdź skrzynkę na listy, ciebie też mogą wzywać

Wezwanie do naprawy silników, filtrów cząstek stałych i pasków rozrządu otrzymało już 4,5 tys. Polaków. Kampanie naprawcze przeprowadza: Peugeot, Citroen, Opel i Hyundai. Co psuje się w samochodach?

Wezwanie do naprawy od Opla

Opel wzywa właścicieli samochodów do naprawy filtra cząstek stałych. Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęły zgłoszenia dotyczące 139 egzemplarzy Opla modelu grandland x rm z rocznika modelowego 2018 wyprodukowanych we Francji i wyposażonych w silniki dw10f (2.0 diesel). Jak podaje portal bankier.pl, istnieje ryzyko uszkodzenia filtra cząstek stałych.

Posiadacze tego modelu powinni spodziewać się wezwań do ASO Opla, gdzie usterka zostanie zlikwidowana.

Peugeot z usterkami

Kampania naprawcza Peugeota dotyczy największej ilości aut. Chodzi o 2583 modeli: 308, 2008 i 3008.

Peugeot poinformował, że w zgłoszonych do UOKiK samochodach, zużycie paska rozrządu może powodować uszkodzenie elementów układu wspomagania hamowania, co może doprowadzić do wystąpienia ryzyka ograniczenia lub utraty wspomagania, w związku z czym istnieje wysokie ryzyko wypadku.

Właściciele peugeotów, w których może dojść do awarii, zostaną zawiadomieni o konieczności zgłoszenia się do autoryzowanych stacji obsługi Peugeota. Tam oprogramowanie sterujące silnikiem zostanie zaktualizowane. Mechanicy sprawdzą też układ wspomagania hamowania i, jeśli zajdzie taka potrzeba, wymienią wadliwe elementy.

Podobnie jak w przypadku opli w peugeotach problematyczną częścią okazał się także filtr cząsteczek stałych, poinformował Bankier. Modele: 308, 3008, 5008 oraz dostawcze: expert i traveller mogą przez awarię przyczyniać się do zwiększonej emisji cząstek przekraczających dopuszczalne normy.

Wezwania do naprawy otrzymają właściciele 368 pojazdów. Peugeot zaprosi ich do swojego ASO, gdzie mechanicy zajmą się wymianą wadliwych filtrów.

Właściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięciaWłaściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięciaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nikt się nie wywinie, to już pewne. Będziesz musiał zapłacić nawet 150 złotych, rachunki pójdą w górę
  2. B. gwiazda "M jak miłość" o Strajku Kobiet: "Krzyczące, wulgarne i agresywne"
  3. Sejm buduje potężną bramę. Chcą odgrodzić się od swoich obywateli i ochronić przed demonstrantami
NFZ przeprowadza masowe kontrole. Dzwonią i udają, a potem nakładają karyNFZ przeprowadza masowe kontrole. Dzwonią i udają, a potem nakładają karyCzytaj dalej

Wezwania od Citroena

Podobnie jak Peugeot, w samochodach marki Citroen może dojść do usterek paska rozrządu a w konsekwencji układu hamowania. Chodzi o 1099 egzemplarzy modeli: c4, c4 picasso i ds4.

Ponadto w 46 egzemplarzach modeli: c4, spacetourer, jumpy spacetourer oraz ds7 crossback, podobnie jak w oplach i peugeotach możliwe są usterki filtra cząstek stałych. Właściciele wadliwych aut dostaną wezwania do serwisów Citroena, gdzie mechanicy wymienią wadliwe części i naprawią usterki.

Hyundai może stanąć w płomieniach

Usterki nie ominą także właścicieli aut elektrycznych, w których może dojść do samozapłonu. W samochodach hyundai kona electric, wyprodukowanych w Korei Południowej pomiędzy 31 stycznia 2018 r. a 20 marca 2020 r. zdarzają się usterki akumulatora wysokonapięciowego, które mogą doprowadzić do przegrzania i zapalenia auta.

Właściciele samochodów z usterką zostaną wezwani do ASO Hyundaia, gdzie technicy zaktualizują oprogramowanie zarządzające akumulatorem wysokonapięciowym.

Kampania naprawcza Hyundaia dotyczy w Polsce 191 aut.

Ile się zarabia na walkach Fame MMA? Krocie, jakich wielu się nie spodziewałoIle się zarabia na walkach Fame MMA? Krocie, jakich wielu się nie spodziewałoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Jutro szykujcie się na kompletny paraliż. Punkt 16 wyjadą na ulice, chcą zablokować wszystko
  2. Przerażający wypadek rodem z filmu akcji. Kierowca osobówki spadł z wysokiego wiaduktu - Wideo
  3. Żyją tylko z rent i emerytur, ale będą musieli zapłacić wysokie koszty sądowe. Gorzka przegrana z Biedronką
  4. WHO: lockdowny nie byłyby potrzebne. Pod warunkiem zastosowania się do jednego wymogu
  5. 500 złotych premii na pożegnanie. Jedna z sieci handlowych przygotowała niespodziankę
  6. Tragiczna śmierć znanego piłkarza. Miał tylko 33 lata, był prawdziwą legendą swojego klubu
  7. Wielki hit. Ciasto "Pychotka", któremu absolutnie nikt się nie oprze
Jeden z ulubionych produktów Polaków srogo podrożeje. W sklepach czekają nas mocne podwyżki?Jeden z ulubionych produktów Polaków srogo podrożeje. W sklepach czekają nas mocne podwyżki?Czytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News