Znalezisko na Westerplatte
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 10 Października 2019

Niebywałe znalezisko na Westerplatte. Półwysep wciąż kryje wiele tajemnic

Prowadzone na Westerplatte badania wykopaliskowe wciąż doprowadzają do odnajdywania nowych znalezisk. Tym razem odkryto ciało, które pochodzi najprawdopodobniej z czasów drugiej wojny światowej i należy do polskiego żołnierza. Na dokładną ekspertyzę trzeba będzie jeszcze jednak poczekać, bo znalezione kości zostaną zabrane na badania. To już trzecie ciało odnalezione od momentu kiedy archeolodzy z Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 roku w Gdańsku prowadzą badania na terenie półwyspu.

Zespół archeologów pomimo niemal pewności, że szczątki należą do Polaka nie chcą wyrokować ostatecznie przed badaniami. Prawdopodobnie kości należą do żołnierza, który w pierwszych dniach drugiej wojny światowej walczył o Wojskową Składnicę Tranzytową.

Wiceminister kultury Jarosław Sellin, który wystąpił dziś na zwołanej ze względu na znalezisko konferencji prasowej powiedział, że są to już trzecie szczątki od początku działalności archeologów. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i ustalona zostanie tożsamość żołnierza, to straci on status osoby zaginionej podczas działań wojennych.

Westerplatte badane kompleksowo po raz pierwszy

W związku z prowadoznymi przez Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 roku kompleksowymi badaniami archeologicznymi obszaru dawnej Wojskowej Składnicy Tranzytowej, ekipa pracująca na tych terenach co krok natyka się na ciekawe znaleziska. Biorąc pod uwagę fakt, że tak szczegółowych prac na Westerplatte jeszcze nie prowadzono, to możemy spodziewać się kolejnych ciekawych znalezisk. Celem prac na półwyspie jest chęć zbadania i dokładnego otworzenia działań wojennych jakie miały tutaj miejsce.

Ikea wycofuje produkt i bije na alarm. Jest tak niebezpieczny, że zwrócisz go bez paragonuIkea wycofuje produkt i bije na alarm. Jest tak niebezpieczny, że zwrócisz go bez paragonuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Kobieta urodziła dwójkę dzieci w 20. tygodniu. Nie przeżyły, a ona i tak pokazała je na Facebooku
  6. Mateusz Morawiecki wprowadził w całej Polsce stan alarmowy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News