Wesela ogniskami koronawirusa
pixnio
Autor Wiktoria Pękalak - 15 Lipca 2020

Pojedziesz na wesele, a możesz wrócić chory. Ponad 150 osób zarażonych po zabawie

Wesela coraz częściej zbierają żniwo osób zarażonych wirusem SARS-CoV-2. W Małopolsce wszyscy byli nastawieni na świętowanie i wspaniałą zabawę, finalnie 151 osób zachorowało, a 19 z nich przebywa w stanie ciężkim w szpitalu.

Niezapomniane wesela

Wesele w małopolskiej wsi Nawojowa stało się miejscem masowych zarażeń wirusem SARS-CoV-2. Wyborcza podała, że dwa tygodnie po przyjęciu weselnym, które odbyło się w Boże Ciało, dziewięcioro gości weselnych zachorowało. Testy potwierdziły obecność koronawirusa, dlatego przebadano pozostałych gości i obsługę sali.

Z każdym dniem zarażonych przybywało, a ich liczba rozszerzała się o osoby, których na weselu nie było. Goście zarażali swoich bliskich w ogóle o tym nie wiedząc na taką skalę, że w tej chwili mówi się o 151 przypadkach zarażonych i 983 poddanych kwarantannie. W tej chwili to najpoważniejsze ognisko koronawirusa w Małopolsce.

Kontrole w polskich domach, do ciebie też mogą zapukać i nałożyć prawie 700 zł kary. Bezpieczne tylko kilka grupKontrole w polskich domach, do ciebie też mogą zapukać i nałożyć prawie 700 zł kary. Bezpieczne tylko kilka grupCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masowe obniżki w popularnej sieciówce. Aż 3000 produktów kupisz taniej
2. Kinga Rusin żegna kolegę z DDTVN. "Takich zdjęć już nie będzie"

Hiszpania to nie jedyny kraj, który rozważa rezygnację z gotówki

Ministerstwo Rozwoju wydało wytyczne, które zostało opracowane we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym według którego należy przede wszystkim ograniczyć liczbę gości na imprezach do 150, oprócz tego powinno się także sadzać przy jednym stoliku osoby z tej samej rodziny lub gospodarstwa domowego. Poza tym mówi się także o zapewnieniu dostępu do środków do dezynfekcji, które powinny stać przy stolikach i w pobliżu toalet.

Trudno jednak mówić tu o jakiejkolwiek kontroli dotyczącej imprezowania. Na weselach ludzie tańczą ze sobą, przytulają się, dlatego bardzo łatwo o zarażenie. Dlatego może lepiej wstrzymać się z organizacją wesel i poczekać aż sytuacja się uspokoi?

Aż 4 tysiące złotych dodatku dla emeryta i to każdego miesiąca. Coraz więcej seniorów uprawnionychAż 4 tysiące złotych dodatku dla emeryta i to każdego miesiąca. Coraz więcej seniorów uprawnionychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje 35-letnia lekarka
  2. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Najlepsza od wielu lat wiadomość z polskich lasów. Elżbieta i Tomasz przekazali piorunujące wieści

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News