Wesela pod okiem rządu
biznesinfo
Autor Maria Glinka - 7 Września 2020

Rzecznik rządu wreszcie wypowiedział się w sprawie wesel. Przyznał, że tam zaraża się bardzo wielu Polaków

Wesele na razie niezagrożone nowymi restrykcjami. Rzecznik rządu Piotr Müller wyznał, że jesienny plan walki z koronawirusem nie zakłada dodatkowych ograniczeń na imprezach rodzinnych. Mimo że są to w dalszym ciągu główne ogniska pandemii.

Wesele na starych zasadach

Wesele z limitem do 50 osób rekomendował w ubiegłym tygodniu szef GIS Jarosław Pinkas. Tym samym cała Polska stałaby się weselną strefą czerwoną - tak dotkliwe osobowe ograniczenia obowiązują bowiem wyłącznie w powiatach oznaczonych kolorem czerwonym. Po najnowszej aktualizacji te restrykcje dotyczą Nowego Sączu, powiatu limanowskiego i pajęczańskiego.

Głos w sprawie dalszego losu wesel zabrał rzecznik rządu Piotr Müller. Polityk przyznał, że wesela to w dalszym ciągu newralgiczne punkty pandemii. Mimo tego rząd powstrzymuje się od wdrożenia nowych zasad. - Nie zakładamy wprowadzenia, w związku z epidemią koronawirusa, nowych ograniczeń na większa skalę [...] Decyzji, co do dodatkowych obostrzeń dotyczących organizacji wesel jeszcze nie ma i być może nie będzie - wyznał przedstawiciel władzy na antenie TVP 1.

Już nie przywieziesz tak dużo pieniędzy zza granicy. Rząd planuje położyć łapę na zarobkach spoza PolskiJuż nie przywieziesz tak dużo pieniędzy zza granicy. Rząd planuje położyć łapę na zarobkach spoza PolskiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Kluczowa usługa z zerowym VAT. Rząd w końcu idzie po rozum do głowy
2. Wszystko zaczęło się od silnego zmęczenia. Po tygodniu w szpitalu osierociła sześcioro dzieci

Wesela nie znalazły się w jesiennym planie walki z pandemią

Obostrzenia w sprawie wesel to jeden z głównych wątków pominiętych w nowej jesiennej strategii zwalczania pandemii w Polsce. Plan opracowany pod kierownictwem nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ma zwiększyć efektywność wykorzystania personelu medycznego i infrastruktury. Aktualizacja działań jest podyktowana wymagającym okresem jesienno-zimowym, w którym koronawirus zbiegnie się z innymi infekcjami, zwłaszcza z grypą.

Gazeta Prawna przekazuje, że strategia zakłada włączenie podstawowej opieki zdrowotnej do zlecania testów pacjentom z infekcją dróg oddechowych. Na mocy nowej strategii testowaniu, mimo braku wyraźnych objawów, zostaną poddane cztery najbardziej narażone grupy: osoby przed pobytem w sanatorium, skierowane do zakładu opiekuńczo-leczniczego, skierowane do hospicjum i umieszczone w domu pomocy społecznej (decyzją administracyjną). W dalszym ciągu będą obowiązywały fundamentalne zasady pandemicznego reżimu sanitarnego - maseczki, dezynfekcja i dystans społeczny.

Rosja jasno i dobitnie o Nord Stream 2. Groźba sankcji ze strony Niemiec nie straszna KremlowiRosja jasno i dobitnie o Nord Stream 2. Groźba sankcji ze strony Niemiec nie straszna KremlowiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, dramatyczną informację przekazała rodzina
  2. Niewielu wie, co Paweł Królikowski jako ostatnie powiedział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Już wtedy czuł niepokój?
  3. Mało kto wie, a od piątku jest nowa kara. Ty też możesz zapłacić 500 zł mandatu
  4. Lidl idzie na całość i szykuje się na wojnę cenową z Biedronką. Skorzystamy na wielu produktach
  5. Za dziecko na wczasach możemy zapłacić jak za dorosłego. Wszystkiemu winny bon turystyczny
  6. Minister edukacji właśnie podpisał ważny dokument. Chodzi o naukę zdalną w szkołach
ZUS wygadał się, jak podwyższyć swoją emeryturę. Rozwiązanie jest proste, a wiele osób nie korzystaZUS wygadał się, jak podwyższyć swoją emeryturę. Rozwiązanie jest proste, a wiele osób nie korzystaCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News