Wejherowo: Policja w domach opozycjonistów po wiecach
wikimedia/Piotr Włodarczyk
Autor Wiktoria Pękalak - 25 Czerwca 2020

Opozycjoniści na celowniku po wiecu Dudy w Wejherowie. Policja weszła do ich domów

W niedzielę na wejherowskim placu Wejhera odbył się wiec poparcia dla Andrzeja Dudy z udziałem Mateusza Morawieckiego. W tym samym czasie zorganizowano tam także wiece Komitetu Obrony Demokracji i Koalicji Oywatelskiej. Doszło do przepychanek, które doprowadziły do policyjnych rewizji.

Wejherowo bada sprawę zaginionego łańcuszka

Podczas wieców sympatyków dwóch przeciwnych opcji politycznych doszło do szarpaniny, podczas której jedna z pań popierająca kandydaturę Andrzeja Dudy na prezydenta straciła swój łańcuszek o wartości kilku tysięcy złotych. Kobieta zgłosiła to policji, wskazując osoby zgromadzone wśród opozycyjnych wieców, które podejrzewa o kradzież. Funkcjonariusze zabezpieczyli materiały video z miejsca zdarzenia i przeszukali plac Wejhera, jednak biżuterii nie znaleziono, dlatego podjęto decyzję o przeszukania domu podejrzanych osób.

Ważna zmiana w 500 plus od tego roku. Szefowa resortu zwróciła się do polskich rodzicówWażna zmiana w 500 plus od tego roku. Szefowa resortu zwróciła się do polskich rodzicówCzytaj dalej

Oficer prasowa policji w Wejherowie tłumaczyła, że policja ma prawo dokonać przeszukania, jeśli istnieją ku temu przesłanki w celu niezwłocznego zabezpieczenia śladów przed ich utratą lub zniekształceniem.

- Doszło do przepychanek, w których uczestniczka zgromadzenia zgubiła łańcuszek. Zostaliśmy o to posądzeni. Byliśmy szarpani ze wszystkich stron. Broniliśmy się. Po południu doszło do przeszukania naszego mieszkania. Przyjechało do nas dwóch funkcjonariuszy. Przeszukali samochody, mieszkanie. Po jakimś czasie nas poinformowali, że mają nakaz rewizji. O czym wcześniej nie informowali. Pokazali nam dokument policyjny, a nie prokuratorski - powiedziała uczestniczka wiecu, Danuta Skrzypińska, podaje PAP.

Jej mąż także ucierpiał w wyniku przepychanek: "Osoby popierające pana premiera z każdą minutą były do nas coraz bardziej agresywne. [...] Ja zostałem uderzony, na co zareagowała policja. Odprowadzono tę osobę na bok [...]. Ten człowiek później się zreflektował i dla zgody [...] obaj podaliśmy sobie ręce" - powiedział Skrzypiński.

Znamy już marki aut najczęściej kradzione przez złodziei w Polsce. Możliwe, że twoje też jest na liścieZnamy już marki aut najczęściej kradzione przez złodziei w Polsce. Możliwe, że twoje też jest na liścieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ryanair zawiesza popularne trasy z Polski. Kolejne destynacje znikają z radarów
2. Nagła i pilna decyzja papieża Franciszka ws. biskupa Janiaka. Porażające na skalę ogólnoświatową

Domowe rewizje w Wejherowie

Posłanka Platformy Obywatelskiej, Henryka Krzywonos-Strycharska zwołała dziś konferencję prasową, dotyczącą całego zajścia, podczas której poinformowała, że sympatycy PiS-u zachowywali się agresywnie.

- Wyrywali plakaty ludziom z KOD i Koalicji Obywatelskiej. Darli billboardy i wtedy się okazało, że jedna z pań z PiS-u była tak agresywna, że podarła pani Skrzypińskiej plakat i mało tego stwierdziła, że pani Skrzypińska zerwała jej łańcuszek z szyi - powiedziała posłanka.

Okazało się, że po całym zajściu do domu państwa, które zostało oskarżone o kradzież przyjechała policja w celu przeprowadzenia rewizji. Krzywonos-Strycharska poinformowała, że rewizja odbyła się w sposób nieprofesjonalny, ponieważ rewizji miały dokonać dwóch funkcjonariuszy "po cywilnemu. Cywilnym samochodem. Bez pozwolenia na tę rewizję. To jest bardzo przykre dla mnie, bo niemalże 40 lat temu walczyliśmy o to, żeby była wolność. Żebyśmy mogli wypowiadać wszystko, co chcemy, i żebyśmy mogli żyć w spokojnym wolnym kraju. Niestety okazuje się w tej chwili, że kto nie jest z PiS-u ten dostaje po plecach".

Tak źle z LOT jeszcze nie było. Niebawem możemy nie mieć czym lataćTak źle z LOT jeszcze nie było. Niebawem możemy nie mieć czym lataćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GIF wycofuje lek stosowany przez tysiące Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  2. Kolejne pieniądze popłyną do Polaków. Prezydent właśnie podpisał ustawę. "Dudowe" 1400 plus
  3. Od 28 lat szukają winnych morderstwa polskiego premiera. Jest nowe otwarcie. ws. zabójstwa Jaroszewiczów
  4. Skarbówka wraca do kontrolowania, 3,2 tys. w toku na koniec kwietnia. Do twoich drzwi także mogą zapukać
  5. W 2019 roku skorzystało 120 tys. Polaków. Ty też możesz zwiększyć emeryturę o 10%, sposób jest banalny
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
300 plus, rusza nabór do programu. Wiele osób nie ma pojęcia, że pieniądze są nie tylko dla dzieci300 plus, rusza nabór do programu. Wiele osób nie ma pojęcia, że pieniądze są nie tylko dla dzieciCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News