Węgry otwierają granice dla podróżujących w celach biznesowych
EAST NEWS
Autor Maria Glinka - 3 Maja 2020

Polacy jednak mają szansę na zagraniczne wyjazdy. Jeden kraj wydał nam pozwolenie

Węgry pozwolą na wjazd na teren kraju obywatelom sześciu państw, w tym Polski. Jednak warunkiem odbycia podróży jest realizacja celów biznesowych. Dekret rządowy w tej sprawie został opublikowany w Monitorze Węgierskim.

Węgry otwierają granice, ale nie dla wszystkich

Węgry zadecydowały o umożliwieniu wjazdu na teren kraju obywatelom sześciu państw. Zgodnie z najnowszymi zasadami osoby z Austrii, Czech, Korei Południowej, Niemiec Polski i Słowacji mogą bez ograniczeń wjechać na terytorium Węgier. Dopuszczalne są jednak tylko podróże w celach biznesowych – podaje Puls Biznesu.

W celu przekroczenia węgierskiej granicy niezbędne będzie okazanie odpowiedniego dokumentu, który potwierdzi, że wjazd ma na celu realizację zobowiązań biznesowych. Jest to pierwsze poluzowanie restrykcji na granicach, które zostały zamknięte dla ruchu osobowego obywateli z innych państw 17 marca 2020 r.

Pieniądze klientów największego banku w Polsce zagrożone. Instytucja apelujePieniądze klientów największego banku w Polsce zagrożone. Instytucja apelujeCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Tomasz Sekielski zaskoczy wszystkich. Szykuje coś, czego nikt się nie spodziewał, chodzi o kolejną produkcję filmową

Węgry powoli wracają do normalności

W związku ze spadkiem liczby nowych zakażeń na Węgrzech premier Viktor Orbán podjął w tym tygodniu decyzję o rozpoczęciu stopniowego znoszenia poszczególnych restrykcji – podaje euractiv.pl.

„Postaramy się, razem z Państwem, spróbować wznowić życie na Węgrzech, ale musimy postępować stopniowo i według ścisłego harmonogramu” – oznajmił w filmie opublikowanym na portalach społecznościowych.

Na co będą mogli liczyć obywatele? Sklepy mają być otwarte bez godzinowych ograniczeń, a do pracy już niedługo powrócą właściciele kawiarni i restauracji. Premier nie podał jeszcze terminu, od którego będą obowiązywały łagodniejsze zasady, ale wcześniej rządzący wspominali o 3 maja. Ze względu na największą liczbę zakażeń w regionie stołecznym, nowe reguły nie będą dotyczyły Budapesztu i okolic.

Na ten moment liczba zainfekowanych osób wynosi 2998, a zmarło jak dotąd 340 obywateli. Jednak stosunkowo niewielka liczba wykonywanych testów laboratoryjnych sugeruje, że zakażonych może być znacznie więcej (7 552 testy na mln. osób).

Stan zagrożenia epidemicznego do 24 lipca? Jeden z największych krajów Europy planuje przedłużenieStan zagrożenia epidemicznego do 24 lipca? Jeden z największych krajów Europy planuje przedłużenieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczne wieści z pogotowia. Nie żyje ratownik medyczny, nieoficjalnie mówi się o jednej przyczynie
  2. Tragiczny wypadek nad polskim jeziorem. W wodzie znaleziono dwa ciała
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Pilne ostrzeżenia w Polsce. Stworzono nowe, alarm w 6 województwach Polski
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News