węgiel
wikimedia, Anton Lefterov
Autor Komunikaty prasowe - 21 Stycznia 2020

Czesi poskarżą się do Brukseli na Polskę. Sprawa dotyczy węgla

Komisja europejska dostała skargę z regionu Liberec w Czechach w sprawie rozbudowy kopalni odkrywkowej węgla brunatnego. Skarga jest analizowana przez służby KE, które zamierzają odpowiedzieć Czechom.

Węgiel brunatny przedmiotem sporu

Mieszkańcy Czech z województwa libereckiego zbierają podpisy pod petycją, w której wyrażają sprzeciw odnośnie rozbudowy kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Turów, która znajduje się przy polsko-czeskiej granicy. Czesi uważają, że do końca stycznia uda się zebrać 5 tys. podpisów.

Do Komisji Europejskiej wpłynęła skarga w tej sprawie. KE będzie analizowało skargę i ma zamiar odpowiedzieć Czechom. Określony termin, w którym ma odpowiedzieć, nie jest wyznaczony przez regulacje unijne.

Kierowcy w 2020 r. muszą liczyć się z wieloma dużymi zmianami. Nie daj się zaskoczyć podczas kontroliKierowcy w 2020 r. muszą liczyć się z wieloma dużymi zmianami. Nie daj się zaskoczyć podczas kontroliCzytaj dalej

“Kopalnia węgla brunatnego Turów pracuje głównie na potrzeby pobliskiej elektrowni pokrywającej około 8 proc. zapotrzebowania na energię w Polsce. PGE, do której należy i elektrownia, i kopalnia, planuje eksploatację złoża do 2044 r.” - informuje PAP.

Ministerstwo Czech wystosowało informację w listopadzie na swoich stronach internetowych, że są przeciw rozbudowie kopalni węgla brunatnego Turów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 13-latek zmarł po lekcji WF-u. Nauczyciel kazał uczniom wykonywać niebezpieczne ćwiczenie
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Musisz w tym roku rozliczyć PIT? Mało kto wie o wielkiej zmianie, dotyczy każdego podatnika
Kosztowniejsze od samochodów, często nawet od domów. Najdroższe rasy psówKosztowniejsze od samochodów, często nawet od domów. Najdroższe rasy psówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News