Wegetarianizm nie kłuje - spróbuj i przekonaj się, że da się żyć bez mięsa
Pexels
Autor Stanisław Węgrowski - 2 Stycznia 2020

Zadziwiające postanowienie noworoczne wielu Polaków. Może bardzo zmienić rynek

Wegetarianizm staje się coraz popularniejszy. Nic dziwnego zatem, że rezygnacja z jedzenia mięsa jest jednym z najczęstszych postanowień noworocznych.

Wegetarianizm na topie

Moda na wegetarianizm jest tak duża, że na Zachodzie styczeń zyskał nowe miano - “Veganuary” - podaje PAP. Pod tą samą nazwą działa także organizacja, która promuje dietę roślinną. Jej przedstawiciele zapewniają, że styczeń to najlepszy czas na przejście na wegetarianizm. I zachęcają, aby dietę wegetariańską wpisać na listę noworocznych postanowień.

W rozmowie z gazetą “The Guardian” Toni Vernelli, założyciela organizacji Veganuary, mówi, że zainteresowanie jest spore. Na stronie instytucji już ponad 100 tysięcy osób złożyło deklarację, że od początku nowego roku przechodzi na wegetarianizm. Vernelli zwraca uwagę, że jest to wynik dwukrotnie większy, niż w ubiegłym roku i zakłada, że ta ta liczba może wzrosnąć nawet do 350 tysięcy osób.

Wyższe kary dla kierowców już od dzisiaj. Zapomnisz, zapłacisz 5200 zł mandatuWyższe kary dla kierowców już od dzisiaj. Zapomnisz, zapłacisz 5200 zł mandatuCzytaj dalej

To świetny moment na odstawienie mięsa

Do przejścia na wegetarianizm zachęcają także gwiazdy. Kampanię promuje aktor Joaquin Phoenix. “Jeśli spojrzymy na kryzys klimatyczny, okrucieństwo branży spożywczej i czujemy się wobec tego bezradni, myślimy, że trzeba coś z tym zrobić, to tu jest okazja, żeby pomóc. Właśnie teraz, próbując diety roślinnej w styczniu” - powiedział cytowany przez PAP aktor.

Z danych organizacji Veganuary wynika, że w 2019 roku do inicjatywy przystąpiło 250 tysięcy osób z ponad 159 krajów. Prawie połowa z nich wytrwała w postanowieniu przejścia na wegetarianizm. PAP podaje, że wśród 20 krajów, które angażowały się w akcję, znalazła się też Polska, która zajęła 18. miejsce w 2018 roku.

Milion Polaków musi wymienić dowód osobisty. Grozi im nawet ograniczenie wolnościMilion Polaków musi wymienić dowód osobisty. Grozi im nawet ograniczenie wolnościCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Ewa Szykulska jest nieuleczalnie chora. Mimo to nie zamierza się nad sobą użalać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News