Watykan chce wprowadzić nowy grzech
pixabay
Autor Kasper Starużyk - 19 Października 2019

Watykan zamierza wprowadzić nowy grzech. Wbrew pozorom bardzo "na czasie"

Watykan, w którym trwa obecnie synod amazoński poświęcony przede wszystkim problematyce kościoła katolickiego w Ameryce Łacińskiej, bierze pod uwagę wprowadzenie nowego grzechu. Ma on dotyczyć ekologii, a raczej postawy biernej lub sprzyjającej niszczeniu środowiska.

"Grzech ekologiczny", bo tak ma nazywać się nowe przewinienie jakiego może dopuścić się katolik jest z pewnością podyktowany dość głęboką refleksją dotyczącą ochrony środowiska, która za pontyfikatu Franciszka ma miejsce w Watykanie.

Watykan nie pierwszy raz o ekologii

Nad koncepcją wprowadzenia "grzechu ekologicznego" Bergoglio zastanawiał się już w 2016 r. Należy pamiętać także o jego encyklice Laudato Si' wydanej w 2015 r., a która nazwana została potocznie "zieloną encykliką", bowiem w całości traktuje o ekologii. O tematyce środowiska pisali w swoich dziełach również poprzedni papieże, choćby Jan Paweł II w encyklikach Centesimus annus i Laborem exercens jak również Benedykt XVI w Caritas in veritate. Zasadnicza różnica polegała jednak na tym, że poprzednicy Franciszka na tronie Piotrowym jedynie wspominali o tychże tematach. Urzędujący obecnie papież postanowił natomiast ze tematyki środowiska uczynić główny i właściwie jedyny wątek.

Watykan nie informuje póki co na czym konkretnie miałby polegać grzech ekologiczny i jak można go będzie popełnić. Nie ma nawet ostatecznej decyzji czy grzech zostanie wprowadzony.

Astronomiczna suma za miejsce na cmentarzu. Parafianie piszą do kuriiAstronomiczna suma za miejsce na cmentarzu. Parafianie piszą do kuriiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskim
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. 19-latka nagle trafiła do szpitala. Urodziła, ale to nie było dziecko
  6. Emeryci dostaną od rządu po 10 tys. złotych dla każdego. Wiadomo już kiedy i jak to się odbędzie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News