Warszawa sprzyja inwestorom?
fot. pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 26 Lutego 2020

Warszawa wysoko w prestiżowym rankingu. Stolica Polski pokonała Berlin i Moskwę

Warszawa jednym z lepszych miejsc do inwestowania? Magazyn "fDi Magazuine" w przygotowanym rankingu umieścił stolicę Polski bardzo wysoko w zestawieniu. miejsc, w których warto zainwestować swoje pieniądze. 

Warszawa atrakcyjna dla kapitału?

Jak informuje dziennik "Rzeczpospolita" liderem tegorocznego zestawienia został ponownie Londyn wyprzedzając Paryż. Przed Warszawą sklasyfikowano jeszcze Dublin, Monachium i Amsterdam. Daleko w tyle zostały m.in. Berlin (10. miejsce), Moskwa (12.), Frankfurt (14.) czy Praga (16.). Do sporządzenia zestawienia przeanalizowano dane z 505 lokalizacji, w tym 319 miast i 148 regionów.

Straciła pracę przez pół kg za dużo. Sąd stanął po stronie pracodawcyStraciła pracę przez pół kg za dużo. Sąd stanął po stronie pracodawcyCzytaj dalej

Na dosyć zaskakującym miejscu, bo 17. znalazło się miasto Stryków. 3,5-tysięczne miasteczko ma swoją przewagę inwestycyjną w porównaniu do takich miast jak choćby Oslo czy Barcelonę, co zabrzmi pewnie trochę dziwnie, ale czerpać ze swojego położenia przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A2. Te wymienione dwa strategiczne szlaki komunikacyjne otwierają dla lokujących się tu firm najlepsze możliwości pod względem logistyki.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd wydał w dwa miesiące 30 mln zł na nagrody. Trzy ministerstwa o pieniądzach wciąż milczą
2. Był twarzą TVP przez 25 lat, dziś nie ukrywa rozgoryczenia. "Niewyobrażalna paranoja"

"Z miast Europy Środkowo-Wschodniej na 16. pozycji znalazła się jeszcze Praga, a na 22. Bukareszt" - informuje dziennik.

Ranking też obejmuje konkretne regiony, w których warto inwestować pieniądze. W tym rankingu wygrał region Paryża, najgęściej zaludniony region Francji, gdzie znajduje się ponad 500 tys. przedsiębiorstw, w tym 25 centrali firm z listy Fortune Global 500.

TOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonTOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonCzytaj dalej

Na drugim miejscu jest region Dublina, a na podium znalazła się jeszcze Nadrenia Północna Westfalia. Kolejne dwa miejsca także zajęły regiony niemieckie: Badenia Wirtembergia oraz Bawaria. Niestety w tym zestawieniu nie było już żadnej lokalizacji z Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska miała kolizję. Jaguar uderzył w mercedesa w centrum Warszawy
  2. Przez lata ignorowała swoje objawy. Teraz walczy o życie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Koronawirus na kolejnym kontynencie. Reuters: potwierdzony przypadek
Najdroższe samochody świata. TOP 10 pięknych aut wartych fortunęNajdroższe samochody świata. TOP 10 pięknych aut wartych fortunęCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News