Warszawa wprowadza nowy system kontroli biletów
maxpixel.net
Autor Komunikaty prasowe - 21 Listopada 2019

Zapomnisz biletu choć raz, zapłacisz surową karę. Nowy system kontroli nie ma litości

Warszawa zostanie wyposażona w system e-kontroli wspierający patrole kontrolujące opłaty parkingowe. W stolicy od końca listopada pojawią się dwa samochody wyposażone w kamery, które będą do tego służyć. System e-kontroli zostanie wprowadzony od stycznia 2020 roku.

Warszawa i system E-kontroli

Warszawa od końca listopada zostanie wyposażona w system E-kontroli wspierający patrole kontrolujące opłaty parkingowe. Dwa samochody z napędem elektrycznym będą wyposażone w kamery, które odczytają tablice rejestracyjne parkujących aut i ich zadaniem będzie kontrolowanie wyznaczonej strefy. "System porówna lokalizację wykonanych zdjęć z bazą płatnych miejsc postojowych, a następnie zweryfikuje, czy dany pojazd ma opłacone parkowanie. Jeżeli nie – kierowca otrzyma pocztą wezwanie do zapłaty opłaty dodatkowej" - powiedziała rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich Karolina Gałecka, cytowana przez portal Bankier.pl.

Obrazy BiznesINFO"Niespodzianka" od Orange na 2020. Sieć będzie masowo rozwiązywać umowyCzytaj dalej

Kontrola będzie wykonywana dwukrotnie

Przekazała również, że kontrola przez samochody będzie zachodziła dwukrotnie w krótkim czasie, aby nie dopuścić do pomyłek w przypadkach, gdy na przykład kierowcy właśnie zaparkowali pojazd i dopiero udają się do parkomatu. Kluczowym celem e-kontroli, które rozpoczną się od stycznia 2020 roku, ma być wspieranie patroli kontrolujących płatne strefy parkingowe oraz zwiększenie ich efektywności. "Dziś opłaty wnoszone przez kierowców sprawdza blisko 50 kontrolerów, dlatego też wiele osób ryzykuje, nie płacąc za parkowanie i licząc, że patrol pojawi się gdzie indziej" - podała rzeczniczka ZDM.

Dwa samochody porównywalne do 10 patroli pieszych

Zdaniem Gałeckiej dwa takie samochody mogą mieć skuteczność, którą można porównać do 10 patroli pieszych. To pozwoli zredukować liczbę kierowców, którzy unikają płacenia za zajmowane miejsca postojowe. Pozwoli to również na wzrost rotacji miejsc, gdyż "celem opłaty parkingowej jest wymuszenie, by postój auta był jak najkrótszy, bo wówczas znacznie łatwiej znaleźć wolne miejsce parkingowe" - wskazała rzeczniczka.

Polak będzie rządził europejską chadecją. Wynik głosowania nie pozostawia wątpliwościPolak będzie rządził europejską chadecją. Wynik głosowania nie pozostawia wątpliwościCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W zgliszczach samolotu odnaleziono list do Anny Jantar. Po latach ujawniono jego tragiczną treść
  2. Rodzice nie byliby z niej dumni, gdyby znali prawdę. Ma 24 lata i zarabia krocie
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Najgorsze informacje dla wszystkich Polaków. Nikogo nie ominą wielkie opłaty, ceny przygnębiają

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News