Warszawa nie zostanie zamknięta - zapewniają przedstawiciele rządu i władze miasta
wikipedia/ Cybularny
Autor Radosław Święcki - 13 Marca 2020

Warszawa ma zostać zamknięta? Prezydent komentuje doniesienia

Warszawa zamknięta w związku z koronawirusem? Zarówno prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, jak i przedstawiciele rządu dementują te doniesienia.

Spekulacje dotyczące zamknięcia Warszawy w związku z sytuacją epidemiologiczną pojawiły się w czwartek. Pojawiające się w sieci doniesienia wskazywały, że stolica miałaby zostać oddzielona kordonem sanitarnym, tak, by nikt nie mógł wjechać do miasta, ani z niego wyjechać.

Informacje te zostały szybko jednak zdementowane zarówno przez przedstawicieli rządu, jak i władz miasta.

Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie naradyPolska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie naradyCzytaj dalej

Warszawa nie będzie zamknięta

- W związku z nieprawdziwymi informacjami o planowanym zamknięciu dostępu do Warszawy informuję, że organy do tego uprawnione nie podjęły takiej decyzji ani jej nie planują. Ponownie apelujemy o korzystanie z informacji z oficjalnych źródeł instytucji publicznych"- poinformował na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

- Nawiązując do wypowiedzi przedstawicieli rządu - uspokajam, że nie ma żadnych informacji o planowanym zamknięciu Warszawy – napisał na Twitterze prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. We wcześniejszym wpisie na Facebooku Trzaskowski podkreślił, że „wciąż mamy szansę ograniczyć liczbę zarażeń koronawirusem”. – Można to zrobić przede wszystkim poprzez ograniczenie kontaktów międzyludzkich. Właśnie teraz, kiedy liczba zachorowań szybko przyrasta. Kluczowe są najbliższe dni i tygodnie – podkreślił prezydent stolicy.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. MZ: 13 nowych przypadków zakażeń w Polsce. Gwałtowny skok

Koronawirus w Polsce

Tymczasem liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce stale rośnie. W piątek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 kolejnych potwierdzonych przypadkach wirusa. W sumie zakażonych koronawirusem w Polsce sa 64 osoby (stan na 14.30).

W czwartek poinformowano o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa w naszym kraju. To 57-letnia pacjentka leczona w poznańskim szpitalu.

- Zmarła pacjentka miała współistniejące, towarzyszące choroby, które wymagały przyjmowania leków obniżających odporność - poinformował w czwartek na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Na obserwacji w poznańskim szpitalu pozostają najbliższe osoby zmarłej pacjentki. Z zapewnień władz miasta wynika, że czują się dobrze.

Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaszli od tyłu, użyli butelki. Wyrwali plecak, telefony i uciekli. Napad na młodych mężczyzn w Piasecznie
  2. Polki niechętnie chodzą do ginekologa. Częstą przyczyną jest zachowanie samego lekarza
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Stan nadzwyczajny w kolejnym kraju. Tuż obok Polski
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News