Warren Buffett obchodzi 90. urodziny. Czego życzyć najsłynniejszemu inwestorowi świata?
flickr.com/freeimage4life
Autor Kamila Jeziorska - 30 Sierpnia 2020

Dziś 90. urodziny obchodzi najsłynniejszy inwestor świata. Dzierżawił działkę już w wieku 14 lat

Warren Buffet obchodzi swoje 90. urodziny 30 sierpnia. Czego jeszcze można życzyć najsłynniejszemu inwestorowi świata w tym wyjątkowym dniu?

Warren Buffett świętuje 90. urodziny

Warren Buffet urodził się 30 sierpnia 1930 r. w Omaha w USA. Od miejsca jego urodzenia nazywany jest "Wyrocznią z Omaha". Warren Buffett swoje zainteresowanie inwestycjami wziął od swojego ojca, który z zawodu był maklerem. Najsłynniejszy inwestor świata nie spoczywał na laurach i już w wieku 14 lat za pierwsze zarobione pieniądze kupił działkę w w Nebrasce, którą później wydzierżawił. W wieku 16 lat udało mu się ubierać, aż 53 tys. dolarów na koncie.

Warren Buffet swoje pierwsze kroki stawiał w Newman Corporation pod okiem prof. Benjamina Grahama, którego poznał na Uniwersytecie Nebraski. Niestety, ale firma upadła, a Warren Buffett powrócił do rodzinnego Omaha, gdzie otworzył powierniczą spółkę komandytową. Za sprawą swoich umiejętności, Warren Buffett pozyskał inwestorów, a jego firma rozwijała się w bardzo szybkim tempie.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Polskę obiegły tragiczne wiadomości. Odszedł wybitny Polak
2. Gang Fajniaków ma nie tylko przyciągnąć dzieci. Biedronka ma drugi, mniej popularny cel akcji
3. Czy 500 plus zostanie w końcu podwyższone? Jest nowy projekt budżetu

Warren Buffet najsłynniejszym inwestorem świata

Warren Buffet znalazł się na liście najbogatszych "Forbes" w w 1982 r. z majątkiem wycenianym na 250 mln dol., natomiast już trzy lata później magazyn oszacował jego majątek na miliard dolarów. Co więcej, Warren Buffett byłby znacznie bogatszy, jednakże dużą ilość swoich pieniędzy inwestuje w działalność charytatywną. Jego Berkshire Hathaway w ciągu ostatnich 14 lat dostał od inwestora, aż 14 mld dol.

Warren Buffett znany jest też ze swojej przyjaźni z Billem Gatesem. Sam twórca Microsoftu od czasu do czasu raczy opinię publiczną ciekawostkami na temat Warrena Buffetta. To Bill Gates jest autorem anegdotki mówiącej o tym, że Buffett jest w stanie zjeść paczkę ciastek Oreo na śniadanie. Przyjaźń z Billem Gatesem jest także dla Warrena Buffetta powodem, dla którego jego firma nigdy nie zainwestuje pieniędzy w akcje Microsoftu. Za prawie połowę aktywów wehikułu inwestycyjnego Buffetta odpowiada firma Apple.

Policjant złapał ją za kółkiem w Brzezinach. Pomimo 3,5 promili we krwi miała jedną prośbęPolicjant złapał ją za kółkiem w Brzezinach. Pomimo 3,5 promili we krwi miała jedną prośbęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciekły szczegóły stanu zdrowia Fabio Jakobsena. Nikt nawet nie wiedział, że wciąż jest w bardzo złym stanie
  2. Niebezpieczeństwo nadciąga nad Polskę. "Superkomórki i tornada"
  3. Zaspał do pracy. Zapłacił 600 zł kary i stracił prawo jazdy
  4. Ty też możesz otrzymać dzisiaj ważnego SMS. Lepiej go nie przegap, komórkę miej pod ręką
  5. Nowy podatek 1350 zł może być rozszerzony. Władza chce, by był powszechniejszy
  6. Wczoraj wszyscy rzucili się na łowy w Lidlu. Błąd, dzisiaj jest o niebo lepiej, wszystko z 1 powodu

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News