Waloryzacja rent i emerytur zacznie obowiązywać od marca
pixabay/5239640
Autor Radosław Święcki - 28 Lutego 2020

Emerycie, sprawdź swój przelew z ZUS. Na twoje konto trafi większe świadczenie

Waloryzacja rent i emerytur zacznie obowiązywać już od marca, co oznacza, że emeryci i renciści moga spodziewać się wyższych świadczeń z ZUS - informuje "Super Express".

Waloryzacja, czyli coroczna podwyżka rent i emerytur zacznie obowiązywać w marcu. Oznacza to, że emeryci i renciści mogą spodziewać się wyższych świadczeń z ZUS niż dotychczas. Skąd ta zmiana? Tabloid przypomina, że to efekt rekordowego w ostatnich latach wskaźnika waloryzacji rent i emerytur, a także znaczącej podwyżki minimalnej emerytury krajowej.

Opłata za taksówkę rachunkiem telefonicznym. 10 mln Polaków będzie mogło tak zrobićOpłata za taksówkę rachunkiem telefonicznym. 10 mln Polaków będzie mogło tak zrobićCzytaj dalej

Początkowo zakładano, że waloryzacja będzie w tym roku na poziomie 3,24 proc., jednak ostateczne dane potwierdziły wyższą waloryzację rent i emerytur, bowiem wskaźnik wyniósł ostatecznie 3,56 proc.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Tadeusz Rydzyk wkracza do podstawówek. Czego dzieci chce uczyć Radio Maryja?

Waloryzacja - ile zyskają seniorzy?

"Super Express" zwraca uwagę, że w tym roku waloryzacja świadczeń dla emerytów i rencistów będzie łączona – kwotowa i procentowa. Ile więc emeryci i renciści otrzymają pieniędzy?

Minimalna emerytura od marca 2020 roku wyniesie 1200 złotych brutto, o 100 złotych więcej niż w ubiegłym roku. Oznacza to, że na konto emerytów i rencistów otrzymujących takie świadczenie powinno trafić ok. 1025 złotych (1200 złotych brutto). Następnie emerytury będą rosły według waloryzacji kwotowej – po 70 złotych brutto, czyli ok. 57 złotych netto.

Jeżeli jednak emeryt otrzymywał dotychczas na konto ok. 1719 złotych, to otrzyma waloryzację procentową i jego świadczenie wzrośnie o ok. 60 zł., a więc może spodziewać się, że ZUS obdaruje go kwotą ok. 1780 zł. Emeryci, których dotychczasowe świadczenia były na poziomie 2-2,5 tys. zł netto otrzymają z kolei od 70 do 85 zł więcej. Powyżej 100 zł więcej dostaną natomiast seniorzy, których świadczenia kształtowały się na poziomie 3 tys. zł.

Kiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latKiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szpital Bródnowski zamknął SOR. Dezynfekcja po pacjencie
  2. Została skierowana do psychiatry. Sama dowiedziała się, jak można wyleczyć jej nowotwór
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Media: Koronawirus na pokładzie samolotu Ryanair. Pierwszy przypadek
TOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonTOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News