Pieniądze
pixabay, Gosiak1980
Autor Komunikaty prasowe - 20 Stycznia 2020

Rząd źle wyliczył waloryzację emerytur? Seniorzy mogą zyskać o wiele więcej niż przypuszczano

Waloryzacja emerytur została źle oszacowana przez rząd. Podwyżki świadczeń będą wyższe, niż założono to w tegorocznym projekcie budżetowym. Znamy szczegóły.

Waloryzacja błędnie oszacowana przez rząd?

Waloryzacja emerytur zostanie przeprowadzona 1 marca i to na innej zasadzie niż to było dotychczas. “Emeryci i renciści w zależności od wysokości świadczeń podzieleni będą na trzy grupy i od tego zależeć będzie wysokość podwyżek” - informuje “Fakt”. Podwyżki emerytur będą wyższe, niż to zostało założone w tegorocznym projekcie budżetowym. Za sprawą tego, na konta emerytów i rencistów trafi aż około pół miliarda złotych więcej.

Emerytura bez podatku. Projekt nabiera rozpęduEmerytura bez podatku. Projekt nabiera rozpęduCzytaj dalej

Podwyżki procentowe

Seniorzy, którzy pobierają najniższe świadczenia poniżej emerytury minimalnej (943 zł netto) otrzymają podwyżki procentowe. W ten sam sposób waloryzacja będzie wyglądała jeśli chodzi o świadczenia wyższe niż 1850 zł netto i to w tym przypadku podwyżka będzie wyższa, niż zakładał rząd.

Jeszcze przed chwilą złomowane, teraz warte są krocie. Samochody z PRL przeżywają drugą młodośćJeszcze przed chwilą złomowane, teraz warte są krocie. Samochody z PRL przeżywają drugą młodośćCzytaj dalej

Wskaźnik waloryzacji procentowej

Projekt budżetowy zakładał, że wskaźnik waloryzacji procentowej będzie wynosił 3,24 procent, jednak ze względu na to, że ceny idą do góry bardziej dynamicznie, niż to wynikało z rządowych założeń, podwyżki mogą wynieść nawet 3,74 proc. Na ostateczny wskaźnik waloryzacji procentowej trzeba poczekać jeszcze miesiąc. Podwyżki dla reszty seniorów są już pewne, niezależnie od wskaźnika waloryzacji procentowej.

Podwyżki kwotowe

“Osoby mające minimalne emerytury, czyli 943 zł na rękę, dostaną podwyżkę kwotową – o 82 zł na rękę (100 zł brutto) – to druga grupa. Trzecia grupa, to seniorzy ze świadczeniami powyżej minimalnej emerytury. Oni także dostaną podwyżki kwotowe, tyle że w wysokości 57 zł miesięcznie na rękę (70 zł brutto)” - informuje “Fakt”.

Kosztowniejsze od samochodów, często nawet od domów. Najdroższe rasy psówKosztowniejsze od samochodów, często nawet od domów. Najdroższe rasy psówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kayah jest nieuleczalnie chora. Choroba znacząco wpływa na jej życie
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Ludzie po 50-tce będą zarabiać mniej? Nawet emerytura nie wystarczy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News