Pieniądze
pixabay, _Alicja_
Autor Komunikaty prasowe - 9 Listopada 2019

Waloryzacja emerytur w przyszłym roku. W budżecie są już zapisane dokładne kwoty, dostaniesz więcej pieniędzy

Waloryzacja emerytur i rent nastąpi 1 marca 2020 roku. Ile będzie ona wynosiła? Znamy odpowiedź.

Waloryzacja emerytur i rent

Waloryzacja świadczeń emerytalnych i rentowych może być procentowa lub też kwotowo-procentowa. Jeżeli założylibyśmy zastosowanie procentowej waloryzacji w przyszłym roku, to “świadczenia wzrosłyby o wskaźnik waloryzacji, który na przyszły rok wyniesie 103,24 proc.” - jak informuje “Gazeta Prawna”. Z tego wynika, że waloryzacja w 2020 roku wynosiłaby 3,24 proc., zatem emeryci, którzy pobierają minimalne świadczenie emerytalne w kwocie 1100 zł, wzbogaciliby się o całe 35,6 zł. “W przypadku najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy podwyżka wyniosłaby 42,77 zł brutto, a w przypadku renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 26,73 zł brutto” - podaje dziennik. Takie kwoty zawarto w projekcie ustawy budżetowej.

Określona stawka w przyszłym roku

W 2020 roku ma zostać utrzymana kwotowo-procentowa suma świadczeń emerytalno-rentowych, jak wynika z zapowiedzi członków rządu. Słowem, zostanie narzucona określona stawka. Przewiduje się, że będzie to co najmniej 70 zł brutto, tak jak w tym roku.

Trzynastka i czternastka

W bieżącym roku seniorzy pierwszy raz otrzymali dodatkowe świadczenie, w postaci trzynastej emerytury. Według rządu w przyszłym roku ma być tak samo. “Trzynasta emerytura to dodatkowe świadczenie wypłacane wszystkim emerytom w jednakowej kwocie minimalnej emerytury. W 2019 roku było to 1100 zł brutto” - informuje “Gazeta Prawna”. Podczas kampanii wyborczej jedną z kluczowych obietnic Jarosława Kaczyńskiego było nie tylko utrzymanie na stałe tego świadczenia, ale też wprowadzenie czternastej emerytury, która ma zostać wypłacana od 2021 roku.

Drastyczna podwyżka podatku opustoszy portfele setek tysięcy Polaków. Ceny wzrosną nawet o 150 proc.Drastyczna podwyżka podatku opustoszy portfele setek tysięcy Polaków. Ceny wzrosną nawet o 150 proc.Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierwszy wywiad Agnieszki Woźniak-Starak po tragicznej śmierci Piotra. Rozmawiała z Dorotą Wellman
  2. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Uważajcie, TVN pilnie ostrzega klientów Biedronki i Rossmanna. Możesz stracić wielkie pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News